Naše historie

Adama v České republice je nástupnickou společností firmy Agrovita . Nyní je součástí nové sjednocené globální společnosti Adama. Adama vznikla sloučením a spojením řady firem, některých s více než 70letou historií v oblasti agrochemie.

ADAMA CZ s.r.o. je nástupkyní firmy AGROVITA spol. s.r.o. , která byla založena roku 1991 jako soukromá firma zabývající se prodejem pesticidů a hnojiv na českém trhu. V roce 2009 se Agrovita stala dceřinou společností nadnárodní firmy Makhteshim Agan Industries, která vznikla 

sloučením původně samostatných izraelských firem Makhteshim a Agan, a to se záměrem poskytovat lepší a kompletnější služby na poli vývoje a výroby přípravků na ochranu rostlin. 

V každé dekádě firma rozšiřovala své výrobní a obchodní kapacity s vizí nepřetržitě přinášet a zlepšovat kvalitu řešení v problematice ochrany rostlin.  

Naše slibná spolupráce s ChemChina datující se od roku 2012 započala další kapitolu vývoje. Přináší mnohačetné výhody na poli získávání surovin, výroby produktů, rozšíření vývojových kapacit i přímých obchodních zastoupení. 

Naše orientace na inovace a nadšení pro zjednodušování naší práce se nyní potkává se stejnými potřebami farmářů na celém světě. Reaguje i na celosvětovou výzvu - Jak vypěstovat na menší ploše více produktů, více potravin a více užitku. 

naše historie obrázek