Program ochrony buraka cukrowego 2018

Burak cukrowy

Uprawa buraka cukrowego nie jest łatwa, lecz w gospodarstwie rolnym może przynosić relatywnie wysokie dochody. Oprócz znaczenia ekonomicznego burak cukrowy ma również znaczenie przyrodnicze, będąc istotnym elementem w płodozmianie.

Zmienność warunków klimatycznych, glebowych oraz organizacyjnych powoduje, że nie ma jednej uniwersalnej metody uprawy i ochrony, którą można polecić wszystkim. Istotne jest przedstawienie różnych możliwości, tak aby rolnik – plantator na podstawie własnej wiedzy i własnego doświadczenia mógł wybrać te, które jego zdaniem będą najkorzystniejsze w danych warunkach.

Chwasty, szkodniki i choroby występujące na plantacji buraków cukrowych mogą w istotny sposób obniżyć plon, a w wyjątkowych sytuacjach spowodować jego całkowitą utratę.

Publikacja w technologii flash

Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje technologii Flash lub nie wyświetla Programu ochrony prawidłowo kliknij tutaj: Program ochrony buraka 2018

Problemy techniczne?

Publikacje do przeglądania online są przygotowane w technologii Flash. Jeśli masz problemy z ich prawidłowym wyświetlaniem na swoim komputerze, to prawdopodobnie musisz zainstalować lub zaktualizować Adobe Flash Player. Jest to darmowy program niezbędny do odtwarzania plików multimedialnych w formacie Flash.

Kliknij link aby przejść na stronę pobierania najnowszej wersji: Adobe Flash Player.

Jeśli używasz urządzenia mobilnego, które nie obsługuje technologii Flash, kliknij link po prawej stronie aby obejrzeć wersję przygotowaną specjalnie dla urządzeń mobilnych.

technologia nalistna 2018
Technologia doglebowo-nalistna 2018