Program ochrony sadów 2018

Jabłoń

Polska jest jednym z najważniejszych producentów jabłek w Europie. Sady jabłoniowe na największych obszarach uprawia się w województwie mazowieckim, łódzkim, lubelskim i świętokrzyskim. Tam też uzyskuje się największe zbiory jabłek.

Sadownictwo w Polsce ulega ciągłym zmianom, idącym w kierunku koncentracji i specjalizacji produkcji. Sadownicy postawili na innowacyjność i poprawę całej infrastruktury, modernizując sady i wprowadzając nowe odmiany.

Pod względem wielkości areału uprawy najważniejsze odmiany to: Idared, Jonagold, Szampion, Golden Delicious, Gala, Ligol, Gloster.

W Polsce 41% całej produkcji owoców przeznaczana jest do przemysłu, zaś niecałe 60% stanowią jabłka konsumpcyjne. Na rynek krajowy trafi a corocznie ok. 500 tys. ton owoców, a na eksport około 1/3 całkowitej produkcji.

Intensywna produkcja owoców wymaga od sadowników dużej wiedzy i stosowania odpowiednich produktów w celu uzyskania wysokich plonów owoców dobrej jakości.

Publikacja w technologii flash

Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje technologii Flash lub nie wyświetla Programu ochrony prawidłowo kliknij tutaj: Program ochrony sadów 2018

Problemy techniczne?

Publikacje do przeglądania online są przygotowane w technologii Flash. Jeśli masz problemy z ich prawidłowym wyświetlaniem na swoim komputerze, to prawdopodobnie musisz zainstalować lub zaktualizować Adobe Flash Player. Jest to darmowy program niezbędny do odtwarzania plików multimedialnych w formacie Flash.

Kliknij link aby przejść na stronę pobierania najnowszej wersji: Adobe Flash Player.

Jeśli używasz urządzenia mobilnego, które nie obsługuje technologii Flash, kliknij link po prawej stronie aby obejrzeć wersję przygotowaną specjalnie dla urządzeń mobilnych.

Jabłoń - technologia 2018