Naozaj skvelé vyhliadky!

BELVEDERE EXTRA

Selektívny POST herbicíd vo forme suspenznej emulzie proti jednoročným dvojklíčnolistovým burinám v repe cukrovej a kŕmnej.

Belvedere Extra - titulka

Kľúčový škodlivý činiteľ

 • láskavec ohnutý

 • mrlíky

 • ambrózia palinolistá

 • horčiak štiavolistý

 • durman obyčajný

 • parumanček nevoňavý

Ochrana rastlín

Výhody použitia

 • nová formulačná technológia
 • DMP a PMP v najprístupnejšej forme
 • unikátny pomer troch osvedčených účinných látok
 • výnimočne šetrný k repe cukrovej
 • najvyšší obsah ethofumesátu pre širokú účinnosť a manažment rezistencie
 • kontrola láskavcov už v prvej aplikácii
 • kontaktný a reziduálny účinok
 • ideálny partner pre Goltix Gold

Pôsobenie prípravku

Účinné látky phenmedipham a desmedipham sú kontaktné účinné látky ľahko absorbované prostredníctvom listov a inhibujúce fotosyntézu v chloroplastoch pričom ničia až vzídené buriny. Ethofumesate je systémová a pôdna účinná látka - inhibuje delenie buniek a syntézu tukov vzchádzajúcich burín, limituje formovanie voskovej vrstvičky, čo vedie k retardácii rastu meristémov. Ľahko je absorbovaná výhonkami a koreňmi vzchádzajúcich burín a zaisťuje robustnú reziduálnu – t.j. dlhodobú účinnosť prípravku Belvedere Extra. Účinnosť jednotlivých účinných látok sa vhodne dopĺňa, takže prípravok Belvedere Extra má kombinovanú kontaktnú a reziduálnu účinnosť. Dostatočná teplota a súčasne vysoká vzdušná vlhkosť podporujú účinnosť phenmediphamu a desmediphamu. Dostatočná pôdna vlhkosť priaznivo ovplyvňuje účinnosť ethofumesatu.
 

Spektrum účinku

Citlivé buriny: kapsička pastierska, mrlík hybridný, hluchavka purpurová, hluchavka objímavá, bažanka ročná, horčiak štiavolistý, reďkev ohnicová, horčica roľná, ľuľok čierny, huľavník lekársky, hviezdica prostredná, veronika perzská, veronika brečtanolistá, loboda konáristá, lipkavec obyčajný, pohánkovec ovíjavý, mrlík biely, fialka roľná, horčiak obyčajný.
 
Stredne citlivé buriny: pŕhľava malá, rumanček kamilkový, zemedym lekársky, nezábudka roľná, drchnička roľná, starček obyčajný.
 
Odolné buriny: stavikrv vtáčí, tetucha kozia, parumanček nevoňavý, psiarka roľná.
 
Možnosti pre rozšírenie spektra účinnosti: Pri zaburinení porastu výmrvom repky a silnom zaburinení rumančekovitými burinami je vhodne použiť TM kombináciu s prípravkom Goltix Gold v dávke 1 - 1,5 l/ha.
 

Selektivita

Výborná selektivita prípravku Belvedere Extra bola potvrdená presnými pokusmi v Nemecku. Napriek vysokému obsahu ethofumesátu poskytuje prípravok Belvedere Extra excelentnú selektivitu za každých podmienok a tak je naplno možné využiť jeho potenciál.
 
Dávka vody: 200 - 300 l/ha
 
Balenie:  5 l, 10 l

Repa cukrová, repa kŕmna

Prípravok Belvedere Extra aplikujte postemergentne (POST) v skorých rastových fázach cieľových burín, t.j. v rastovej fáze klíčnych listov až základu druhého páru pravých listov v intervale 5-12 dní v závislosti od vzchádzania burín. Prípravok
aplikujte na zdravé, dobre vyvinuté porasty, ktoré nie sú oslabené poveternostnými vplyvmi (mráz, zrážky, krupobitie, silný vietor, sucho, dlhotrvajúci intenzívny slnečný svit) ani škodlivými organizmami (spála repy, požer škodcov) - v takýchto prípadoch odporúčame aplikovať prípravok až po čiastočnej regenerácii porastu. Počas jasných dní so silným slnečným svitom (vzhľadom na zvýšené riziko poškodenia repy) aplikujte v podvečer, kedy teplota v poraste repy nepresahuje +23°C.

Belvedere Extra je nový komplexný herbicíd do cukrovej repy s optimálnym obsahom spoľahlivých účinných látok pre čistú repu bez burín a najvyššiu úrodu.

Belvedere Extra- Rovnica úspechu

Možnosti pre rozšírenie spektra účinnosti: Pri zaburinení porastu výmrvom repky a silnom zaburinení rumančekovitými burinami je vhodné použiť TM kombináciu s prípravkom Goltix Gold v dávke 1 – 1,5 l/ha. OPTIMAL SYSTÉM: BELVEDERE EXTRA + GOLTIX GOLD + VELOCITY T1 – T3: 1,25 + 1-1,5 l + 0,3 l/ha

Goltix Gold - inzerát

Účinná látka

150 g/l phenmedipham + 50 g/l desmedipham + 200 g/l ethofumesate