Preskočiť
Fungicíd

MAXENTIS PACK

MAXIMÁLNE UŽITOČNÝ

Maxentis Pack title

NOVINKA 2023MAXENTIS® PACK je spojenie prípravkov MIRADOR® (30 l) a PROMETEUS® (20 l) na plochu 50 ha, určené pre fungicídnu ochranu pšenice v termíne T2 a repky v termíne T3.

Všeobecné informácie

MAXENTIS® PACK je cenovo zvýhodnený fungicídny balíček s obsahom praktickej kombinácie osvedčených účinných látok azoxystrobín + prothioconazole a dvomi navzájom sa dopĺňajúcimi mechanizmami účinku pre spoľahlivú kontrolu chorôb, akými sú múčnatka, hrdze, septórie či fuzáriá v pšenici. V repke ozimnej poskytuje vylepšenú účinnosť proti bielej hnilobe a alternárii, plus zvýšenie úrod vďaka fyziologickým efektom. Určený predovšetkým pre májovú pracovnú špičku ako univerzálne riešenie...

Čo získate využitím balíka MAXENTIS® PACK?

  • spojenie derivátu strobilurínov a triazolthionu ako prostriedok antirezistentnej stratégie fungicídnej ochrany
  • posilnený účinok na široké spektrum hubových patogénov vďaka synergii účinných látok azoxystrobínu a prothioconazole
  • viacúrovňový fungicídny štít  spojený s pozitívnym fyziologickým pôsobením – pohyb účinných látok naprieč listom, ako aj do nových prírastkov
  • optimálne riešenie pre T2 termín ošetrení pšeníc a T3 termín v repkách
  • sloboda využitia komponentov balíka

Praktické možnosti aplikácie  MAXENTIS® PACK-u   v pšenici a repke

Balíček je koncipovaný pre ošetrenie 50 ha, čo umožňuje dávkovanie v pomere: Mirador 0,6 l/ha + Prometeus + 0,5 l/ha. Takto prinesiete 150 g azoxystrobínu a 125 g prothioconazolu/ha, čo je viac, ako ponúkajú podobne koncipované balíčky na trhu.  Využite možnosť slobodného využitia komponentov balíka.

Proti bielej hnilobe v repke olejnej začíname ošetrovať od fázy prvých otvorených kvetov (MIRADOR), optimálne počas plného kvitnutia. Pre dostatočne dlhé pôsobenie ošetrenia je vhodné počkať na prvé opadané korunné lupienky. Ak nebol veľký tlak patogénov počas kvitnutia, je možné posunúť ošetrenie na dokvitanie, so silným vedľajším efektom na černe. Optimálne je pre túto fázu využiť PROMETEUS.