Preskočiť
Naša história

História ADAMA Slovensko

ADAMA je na Slovensku nástupníckou spoločnosťou firmy Agrovita. Je súčasťou novej, zjednotenej globálnej spoločnosti Adama. Celosvetovo pôsobiaca spoločnosť Adama vznikla zlúčením a spojením mnohých firiem, niektorých z vyše sedemdesiatročnou históriou v oblasti agrochémie.
Naša história

Adama Agriculture Slovensko spol. s r.o., je nástupkyňou spoločnosti Agrovita, ktorá bola založená v roku 1991 Ing. Jozefom Hässlerom zaoberajúcou sa predajom prípravkov na ochranu rastlín a hnojív na slovenskom a českom trhu.

V roku 2013 sa Agrovita stala dcérskou spoločnosťou nadnárodnej skupiny Makhteshim Agan Industries, ktorá vznikla zlúčením pôvodne samostatných izraelských firiem Makhteshim a Agan a to zo zámerom poskytovať lepšie a komplexnejšie služby v oblasti vývoja, výroby a distribúcie prípravkov na ochranu rastlín s viac ako 70 ročnou tradíciou.

V každej dekáde od svojho vzniku spoločnosť rozširovala svoje výrobné a obchodné kapacity s víziou prinášať a zlepšovať kvalitu riešení v ochrane rastlín.

V súčasnosti (2021) ADAMA Agriculture Slovensko patrí medzi popredných dodávateľov komplexných riešení v ochrane rastlín. Už viac ako 25 rokov prinášame slovenským poľnohospodárom užitočné riešenia, odborný dostupný a profesionálny poradenský servis.

ADAMA Agriculture solutions si sídlom v Izraeli ako naša globálna materská spoločnosť je svetový líder v ochrane plodín, ktorý poskytuje farmárom a obchodným partnerom komplexné služby a užitočné riešenia v boji proti burinám, škodcom a chorobám, ktoré im pomáhajú rásť. Pracujeme na tom aby sme robili veci jednoduché, pretože si uvedomujeme, aké ťažké a komplexné je samotné poľnohospodárstvo. Vieme tiež, že farmárčenie nie je len práca - je to životný štýl.