Nemrznúci pomocník.

TOLUREX 50 SC

Herbicíd vo forme suspenzného koncentrátu na ničenie jednoklíčnolistových a dvojklíčnolistových burín v ozimných obilninách.

Tolurex 50 SC - titulka

Kľúčový škodlivý činiteľ

 • metlička

  Herbicides Pattern Image
 • psiarka

 • hviezdica prostredná

 • parumanček

 • rumany

 • hluchavky

Ochrana rastlín

Výhody použitia

 • široké aplikačné okno a spôsob použitia, na jeseň (PRE, POST) aj na jar
 • dlhodobý účinok 6 - 8 týždňov
 • aplikácia aj na zamrznutú pôdu

Pôsobenie prípravku

Tolurex 50 SC je prijímaný koreňmi aj listami rastlín a preto môže byť aplikovaný PRE aj POST.

Spektrum účinku

Hluchavky, hviezdica prostredná, kolenec roľný, konopnica napuchnutá, láskavec ohnutý, mlieč zelinný, mrlíky, parumančeky a rumany, peniažtek roľný, stavikrvy, metlička obyčajná, psiarka roľná, lipnica ročná.
 

Upozornenie

Neaplikujte pri klincovaní obilnín resp. v štádiu prvého listu hlavne za súčasného stresujúceho počasia napr. sucha.
 

Dávka vody: 300 - 400 l/ha

Balenie: 20 l 

Prípravky na ochranu rastlín používajte bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a rešpektujte varovné vety a symboly.

Odporúčanie pre aplikáciu

Tolurex 50 SC - Odporučenie pre aplikáciu

Ozimné obilniny

V obilninách prípravok aplikujte na jeseň, alebo skoro na jar v dobe, keď má metlička 2 listy. Pri neskoršom použití účinok klesá. Tolurex 50 SC sa môže aplikovať aj na zamrznutú pôdu, nie však na snehovú pokrývku. Na dvojklíčnolistové buriny pôsobí v skorých rastových fázach, nepôsobí na lipkavec obyčajný. Ak je potrebné zaorať plochu ošetrenú Tolurexom 50 SC, nemôže byť následnou plodinou ovos, možno však vysiať jarný jačmeň alebo jarnú pšenicu. TM s prípravkom Glean 75 WG aplikujte v čase, keď má lipkavec 1 – 2 prasleny, metlička max. 1 – 2 listy a väčšina dvojklíčnolistých burín je už vzídená. Aplikáciu ukončite do konca novembra. V prípade zaorania možno na tom istom pozemku a v tom istom roku vysievať ozimnú pšenicu alebo na jar jarný jačmeň alebo jarnú pšenicu.

Tolurex 50 SC kontroluje metličku obyčajnú, hviezdicu prostrednú, hluchavky parumanček, rumany a i., buriny pri nízkych nákladoch. Osvedčený herbicíd široko použiteľný na jeseň i na jar do mnohých kombinácií.

TAM, KDE INÍ KONČIA, TOLUREX ZAČÍNA - HERBICÍDNA OCHRANA PRE NESKORÉ APLIKÁCIE.

Tolurex 50 SC - jesenné ošetrenie

Účinná látka

500 g/l chlorotoluron