Pereiti į pagrindinį turinį
Rollwet nauja etiketė

Naujas pakuočių tvarkymo logotipas ADAMA produktų etiketėse

-
Rollwet nauja etiketė

ADAMA palaiko ir skatina pažangią pakuočių tvarkymo sistemos iniciatyvą Lietuvoje

„Aplinkosaugos krizę išgyvenančioje Lietuvoje, turbūt, tiksi ne viena ekologinė bomba, ir viena jų mums, Lietuvos augalų apsaugos asociacijos nariams, yra žinoma jau keleri metai. Vien tik vertinant mūsų asociacijos narių užimamą rinką, didelio tankio polietileno (HDPE) pakuočių, skirtų augalų apsaugos produktams, kasmet susidaro apie 300 tonų. Tačiau, kiek tokių plastiko pakuočių konkrečiai yra surenkama ir perdirbama ar panaudojama energijai gauti, patikimų ir tikslių duomenų neturime“, – teigia asociacijos direktorė Z. Varanavičienė.

Asociacijos inicijuotas ir finansuojamas bandomasis projektas nuo 2015 metų vykdomas Kauno ir Kėdainių rajonuose esančiuose žemės ūkiuose bei dar vienoje žemės ūkio bendrovėje – iš viso šiuo metu iniciatyvoje dalyvauja 82 ūkiai. Projekto metu tiriami augalų apsaugos produktų pakuočių rūšiavimo įpročiai: kaip ūkininkai laiko produktų pakuotes, kaip jas rūšiuoja, kaip patogiau jas būtų atiduoti tvarkytojams. Kartu su asociacijos projekto partneriais – licencijuotais atliekų tvarkytojais, surenkančiais iš ūkininkų pakuotes – ūkiuose lankosi ekspertas iš Lietuvos augalų apsaugos asociacijos. Ieškoma galimybių projektą plėsti ir į kitus žemdirbiškus regionus, pritraukti daugiau ūkininkų.

ADAMA, kaip viena iš asociacijos narių, palaiko ir skatina bandomojo projekto iniciatyvą. Tuo tikslu naujai ADAMA registruoto projekto etiketėje, o vėliau ir visų ADAMA produktų etikėtėse pesticidų naudotojai galės matyti bandomojo projekto logotipą. Planuojama, kad produktai, pažymėti šiuo logotipu, ateityje bus surenkami iš pesticidų naudotojų ir perdirbami žiedinės ekonomikos ritmu.

Ilgalaikis bandomojo projekto tikslas – sukurti pažangią augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymo sistemą Lietuvoje.

ADAMA

Paprasta. Augti. Drauge.