Pereiti į pagrindinį turinį
Skalauk teisingai ženklinimas

ADAMA skatina ūkininkus dalyvauti kuriant žiedinę ekonomiką

Skalauk teisingai
Skalauk teisingai ženklinimas

ADAMA skatina ūkininkus dalyvauti kuriant žiedinę ekonomiką. Tinkamas pakuočių skalavimas yra labai svarbus žingsnis pakuočių tvarkyme. Produktų, kurių pakuotės paženklintos „SKALAUK TEISINGAI“ ženklu, gamintojai yra žiedinės ekonomikos  lyderiai.

ADAMA prisideda prie žiedinės ekonomikos skatinimo žemės ūkyje, todėl arimiausiu metu visos ADAMA produktų etiketės bus papildytos „SKALAUK TEISINGAI“ ženklu. Planuojama, kad produktai, pažymėti šiuo ženklu, ateityje bus surenkami iš pesticidų naudotojų ir perdirbami žiedinės ekonomikos ritmu.

Apie projektą

SKALAUK TEISINGAI“ – padeda augalų apsaugos produktų gamintojams įgyvendinti gamintojo atsakomybės principą, kuris įtvirtina gamintojų ir importuotojų atsakomybę už jų vidaus rinkai tiekiamų gaminių ir pakuočių poveikį aplinkai per visą būvio ciklą nuo gamybos iki saugaus atliekų sutvarkymo.

Projekto dalyviai – savanoriškai dalyvaujantys ir projekto konsultantų apmokyti ūkininkai, žemės ūkio bendrovės, įmonės ir profesionalūs augalų apsaugos produktų naudotojai, kurie tinkamai išskalauja, išdžiovina ir išrūšiuoja pakuotes, bei paruošia jas surinkimui.

Paslaugos tiekėjas – pakuočių surinkimą ir sutvarkymą vykdo licencijuota atliekų tvarkymo įmonė –  UAB “Žalvaris”.

Projektą įgyvendina –  Lietuvos augalų apsaugos asociacija  ir jos atstovaujami nariai – produktų gamintojai.

Daugiau apie projektą: https://www.skalaukteisingai.lt