דילוג לתוכן העיקרי
מאסטרקופ ריסוס

קוטלי פטריות וחיידקים מבוססי נחושת

מאסטרקופ
מאסטרקופ ריסוס

נחושת

נחושת (Copper) היא אחת המתכות הראשונות שהיו בשימוש האדם לפני מעל ל-11 אלף שנים. היא שימשה את האדם לייצור תכשיטים, קישוטים וכלי עבודה ונשק, ולכן הפכה למתכת חיונית בתרבויות רבות.

בנוסף לשימושיה הרבים, הנחושת בצורתה המומסת חודרת לרקמות הצמח ויכולה למנוע מגוון מחלות פטרייתיות ובקטריאליות כמו כשותית, ספטוריה חרכון ועוד.

יכולת זו התגלתה בשנת 1882, כאשר חקלאי בבורדו, צרפת, ריסס את הכרמים שלו בתערובת של נחושת ולימון כדי למנוע מהעוברים ושבים לאכול מהענבים שלו, ושם לב שהתערובת שהכין יעילה גם בהדברת כשותית הגפן, מחלה הנגרמת ע"י אאומיצט (טפיל דמוי פטרייה), ומופיעה בעיקר כאשר מזג האוויר לח וגשום.

המחלה תוקפת את כל זני הגפנים המוכרים וגורמת לאיבוד רב של יבול. תערובת זו ותכשירי הדברה נוספים מבוססי נחושת משמשים עד היום להדברת מחלות פטרייתיות, ובעיקר נגד ריקבון חום בהדרים.

תכשירי נחושת

חומרי הדברה מבוססי נחושת מכילים תרכובות שונות של נחושת כמרכיב הפעיל, ולמרות שקיימים פתרונות כימיים מודרניים להדברת כשותית, ריקבון חום ומחלות נוספות, תכשירי נחושת נפוצים מאוד גם כיום.

אף על פי כן, לתכשירי נחושת הקיימים בשוק כמה חסרונות. הם משאירים שאריות על העלים והפירות, ובכך פוגעים בחרקים מועילים ומפריעים לתהליך הפוטוסינתזה וגורמים לעיתים לאבדן יבול.

בנוסף, הצטברות נחושת ברמות גבוהות באדמה יכולה להביא לשחיקת קרקעות ע"י הפרת שיווי המשקל של אורגניזמים מועילים והרכב הקרקע. מוצרי נחושת בפורמולציות הישנות גם משאירים משקעים במיכל הריסוס ובכך גורמים לבלייה של ציוד הריסוס ולריסוס לא אחיד.

למרות זאת, במהלך השנים האחרונות לא היתה התפתחות משמעותית בתחום, עד עכשיו.

מאסטרקופ

בעזרת היכולות הטכנולוגיות המתקדמות שברשותה, חברת אדמה פיתחה טכנולוגיה חדשנית המציעה גישה מהפכנית בהדברת מחלות פטרייתיות ובקטריאליות.

מאסטרקופ הינו מוצר פרמיום המגדיר מחדש מוצרים מבוססי נחושת ולוקח את הטיפול במחלות לשלב הבא. הפורמולציה החדשנית של מאסטרקופ הפכה אותו למוצר המוביל בהדברת פטריות וחיידקים ולמצטיין ביעילותו, בידידותיות לסביבה ובקלות השימוש.

הוא מכיל עד פי 15 פחות נחושת מתכתית מכל מוצר אחר בשוק ובכך מספק הגנה מקסימלית עם השפעה מינימלית על הסביבה. הוא מוצר מתכלה בכמעט 100% ומאפשר יישום במינונים נמוכים בהשוואה למוצרי נחושת אחרים בשוק, ללא ירידה ביעילות.

בנוסף, מאסטרקופ נצמד טוב יותר לצמח ולכן נמצא בזמינות גבוהה. הוא מגיע לצמח ביעילות ויוצר שכבת הגנה דקה המכסה היטב את שטח פני העלה. עם מאסטרקופ הריסוס מתבצע בצורה אחידה וחסכונית, והפירות תמיד בדירוג איכות גבוהה ברשתות השיווק.

יישום מאסטרקופ לפני ההתראה על הגשם הראשון תביא להפחתת נגיעות במחלות מטעים, ירקות וכרמים, כגון עין הטווס בזית, ריקבון חום וכתמי חלפת בהדרים, כימשון בתפוח אדמה ועגבנייה, השחרה בקטריאלית במנגו, חרכון באגס, כשותית הגפן בגפן וחלפת המצליבים בברוקולי.

עכשיו גם ברישוי אורגני

מאסטרקופ הינו קוטל מחלות ידידותי למשתמש, בעל טווח רחב ויעילות גבוהה ואף מורשה לשימוש בחקלאות אורגנית עם רק 7 ימי המתנה לפני הקטיף. הפורמולציה נוזלית בעלת מסיסות גבוהה ולכן קלה ובטוחה לשימוש. הוא כלי יעיל ובטוח בפני עמידות וניתן להשתמש בו בתערובת או לבדו.

מאסטרקופ

להורדת דף מוצר