דילוג לתוכן העיקרי
Wheat pic 2

אדמה מכתשים - נימיץ

$

נימיץ הוא נמטוציד חדש, בעל יעילות גבוהה, המפשט את תהליך הטיפול בנמטודות קרקע על כל היבטיו. הוא קל ליישום, בעל פחות הגבלות רישוי וחובות דיווח. ללא צורך בציוד מיוחד. ללא הכשרה מיוחדת. ללא איסורי כניסה לשטח המטופל. ללא תכנון מורכב של הטיפולים או ציוד מגן מסורבל. זה הכוח בפשטות.

נימיץ פותח בעולם על ידי חברת אדמה. הוא הנמטוציד הכימי הראשון שפותח זה למעלה מ 20 שנה. הוא בעל מנגנון פעולה ייחודי בעולם כולו, ויעילות יוצאת דופן הבאה לידי ביטוי כבר ביישום הראשון.

בנוסף, נימיץ הוא "נמטוציד אמיתי". החומר הפעיל שלו גורם לקטילה בלתי הפיכה של נמטודות בכל שלבי גדילתן תוך 48 שעות של חשיפה. זה הכוח של הנימיץ.

בתמונה למטה ניתן לראות תוצאות ניסוי בנימיץ. מימין צמח שטופל בנימיץ לעומת צמח ללא טיפול משמאל.

אדם שכבר מכיר את האפליקציה

"פלואנסולפון (נימיץ) נותן חלופה בטוחה יותר לטיפול בנמטודות עם מנגנון פעולה חדש ותווית פשוטה יותר."
- הסוכנות האמריקאית לשמירה על איכות הסביבה, תיק פדרלי, 24 ליולי 2014.


נימיץ, המסווג בדרגת רעילות III בלבד, מאפשר לך להימנע ממפגעים סביבתיים והגבלות מורכבות איתן נאלצת להתמודד במהלך השימוש בנמטוצידים ישנים.

ההוראות לשימוש באמצעי זהירות ומיגון על התווית פשוטות יותר, וכוללות בגדי עבודה ארוכים, נעלי עבודה סגורות, כפפות ומשקפי מגן. בנוסף, בניגוד לשימוש בנמטוצידים ישנים, אינך צריך לנהל תכנית יישום מסובכת, ניטור 24 שעות, שטחי בטיחות סביב החלקה, וניתן להיכנס למבנה או לחלקה המטופלים מיד לאחר היישום. זה הכוח שבבטיחות.

כשאתה מיישם את הנימיץ בטפטוף דרך מערכת ההשקיה הנך משתמש במערכת סגורה המצמצמת את החשיפה שלך לחומר. ישנן דוגמאות רבות לשילוב נימיץ ישירות למערכת ההשקיה או להוספה למיכל המשאבה לפני היישום.

נימיץ

הנימיץ משמש ככלי מרכזי בהדברת הנמטודות בחלקה שלך בזכות המנגנון הפעולה המהיר והייחודי שלו, בעוד הפעילות השאריתית ממשיכה לפעול נגד המזיק במשך עונת הגידול. זה הכוח בשליטה.

למידע נוסף לחץ כאן

בתמונה מימין: השוואה בין חסה מטופלת בנימיץ (מימין) לבין ביקורת.

לקבור את הנמטודות עמוק באדמה

ריסוס ותיחוח טרום זריעה:

מלא את מיכל המרסס במחצית כמות המים הדרושה, הפעל את מערכת הערבול, הוסף את כמות התכשיר הרצויה תוך כדי ערבול מתמיד והשלם את כמות המים הדרושה. יש לתחח מיד לאחר הריסוס ולא יאוחר משבוע מהיישום. תיחוח הקרקע לעומק של 20-15 ס"מ. בגזר, ניתן לזרוע מיד לאחר התיחוח ולא יאוחר משבוע לאחריו. בכל מקרה של ספק, מומלץ להתייעץ עם אגרונום החברה.
במערכת הטפטוף:

יש להשתמש במים שפירים בלבד להזרמת התכשיר במערכת הטפטוף. יש ליישם לפחות שבוע לפני השתילה )בעונת החורף תחילת נובמבר עד סוף מרץ לפחות 10 ימים( , היישום ייעשה באמצעות הגמעה במערכת מנותקת אוויר. בין מגוף (ברז) ההשקיה, המוביל מים למשאבת הדישון, ולפני משאבתהדישון, יש להתקין מז"ח (מונע זרימה חוזרת) על מנת למנוע אפשרות
חדירת החומר למערכת מי השתייה. עיבוד הקרקע ופירור הרגבים, הכרחיים לקבלת תוצאות טובות. יש ליישם את התכשיר על אדמה לחה בלבד, אחרת, יש להשקות כיום לפני היישום בטפטוף ב- 5 קוב מים/דונם. היישום יעשה בנפח כולל של 10 קוב לדונם, היישום יתחיל בהזרמת מים נקיים ,יימשך בהחדרת החומר בשליש השני של ההשקיה ויסתיים בשטיפה במים נקיים.
בתקופה שבין היישום לשתילה, יש לבצע שלוש השקיות של 10 קוב מים לדונםכל אחת, השטיפות יבוצעו שלושה, חמישה ושבעה ימים מיישום. בכל מקרה של ספק, מומלץ להתייעץ עם אגרונום החברה.
יש להשתמש בצנרת טפטוף שבה המרחק בין טפטפת לטפטפת לא יעלה על 20 סמ', יש לשתול את הצמחים בצמוד לשלוחת הטפטוף (עד 10 סמ' מטפטפת). בערוגה רחבה מ- 0.5 מטר, יש צורך בשתי שלוחות טפטוף לפחות (בסה"כ לפחות 1250 מטר רץ צינור טיפטוף בדונם). אין להזיז את צינורות הטפטוף לאחר יישום הנימיץ. טיב הטיפול ובטיחותו תלויים באחידות היישום ותקינות מערכת הטפטוף.

התכשיר אסור לשימוש בקרקעות בעלות תכולת חומר אורגני מעל ל- 4% ובקרקעות בינוניות - כבדות וכבדות, מהמרקמים הבאים: חרסית, חרסית טינית, חרסית סיין וחרסית סיין טינית (קודי מרקם במעבדה: 1, 2, 4, 6, 7). במקרה של ספק יש להתייעץ עם אגרונום החברה. אין ליישם את התכשיר בקרקעות עם בעיות ניקוז.

גידולים עוקבים:

שנה לאחר מועד היישום בנימיץ, אין מגבלה לגידולים עוקבים. במהלך שנה מיישום הנימיץ, ניתן לזרוע/לשתול את הגידולים המופיעים בתווית בלבד וכן מלפפון, קישוא, מלון וחסה.

בואו ננסה להכיר את המזיק לעומק ונבין לפרטים איך עובד הפתרון המשולב של נימיץ ונמקיל בהדברתו.

להורדת המצגת לחץ כאן

UTF-8''%D7%9E%D7%A6%D7%92%D7%AA%20%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%A5.jpg

נימיץ מרושה כטיפול נמטוצידי טרום שתילה בפלפל, עגבנייה, חציל וגזר. זהו הנמטוציד הכימי הראשון שפותח וקיבל רישוי זה למעלה משני עשורים.

לחץ כאן לדף המוצר