Przejdź do treści
Dłonie rolnika

ADAMA

Globalna firma o międzynarodowym charakterze
Dłonie rolnika

ADAMA

ADAMA to firma globalna o międzynarodowym charakterze. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie środków ochrony roślin. Oferujemy szeroką gamę produktów chwastobójczych, owadobójczych i grzybobójczych, które zapobiegają powstawaniu strat w plonach. W ten sposób przyczyniamy się do rozwiązania jednego z największych problemów ludzkości – zaopatrzenia w żywność.

Prawie 70 lat działalności pozwoliło nam wypracować najwyższe standardy w dziedzinie wiedzy rolniczej, naszych technologii chemicznych, kontroli jakości, poszanowania norm ochrony środowiska, innowacyjności i znajomości procedur rejestracji produktów.

Rolnicy w swojej codziennej pracy muszą radzić sobie ze złożonymi problemami. Nasze zadanie to upraszczanie ich pracy poprzez dostarczanie prostych rozwiązań najwyższej klasy. Rolnicy na całym świecie doceniają nasze proste rozwiązania, uczciwość, profesjonalizm i niezawodność.

Podstawowym źródłem naszego sukcesu są nasi pracownicy i kultura organizacji. Są to elementy, które wyróżniają ADAMA.

Przykładamy bardzo dużą wagę do kwestii odpowiedzialności społecznej oraz rozwoju społeczności lokalnych, jak też do poprawy stanu globalnego środowiska. W pełni przestrzegamy zgodności ze światowymi normami ochrony środowiska i aktywnie wspieramy społeczności, w których działamy.

ADAMA to nowe imię dla prostych rozwiązań w rolnictwie.

Zasięg globalny

ADAMA na całym świecie zatrudnia około 4300 pracowników. Wykorzystujemy nasz globalny zasięg w procesach zaopatrzenia, produkcji, opracowywania i rejestracji nowych produktów, co stanowi silny bodziec naszego rozwoju.

  • Prowadzimy sprzedaż w ponad 120 krajach
  • Mamy więcej niż 50 oddziałów w ponad 45 krajach
  • Branża ochrony roślin to rynek rosnący, o łącznych przychodach około 54 mld euro w 2012 roku.
  • ADAMA jest w tej branży ważnym graczem, z udziałem w rynku wynoszącym 5%.
  • ADAMA posiada 19 zakładów produkcyjnych: pięć zakładów syntezy i 14 zakładów przetwórczych.
  • 7 ośrodków inżynieryjno-technicznych (w Izraelu, Indiach, Szwajcarii, Niemczech, USA, Kolumbii i Brazylii).
  • 2 ośrodki badawczo-rozwojowe (w Izraelu i Indiach)

Nasza historia – nasze dziedzictwo

Prawie 7 dekad wstecz, u początków naszej działalności pomagaliśmy rolnikom zamieniać pustynię w uprawne pola.

Dwie siostrzane firmy Makhteshim i Agan połączyły wiedzę chemiczną z agrochemią tworząc rozwiązania, które wpłynęły na rozwój rolnictwa w Izraelu, pomimo braku naturalnych zasobów, takich jak dobra gleba, czy dostateczna ilość wody. Ten lokalny sukces zainspirował pionierów naszej organizacji, aby dostarczać rolnikom na całym świecie skuteczne i najwyższej jakości środki ochrony roślin.

Z każdym kolejnym rokiem rozszerzaliśmy nasze możliwości. Staliśmy się globalną firmą, przyciągającą wartościowych ludzi, organizacje i partnerów, którzy dzięki swoim talentom i niepowtarzalności wpłynęli na rozwój firmy.

Wymieniamy się naszym doświadczeniem i umiejętnościami. Dzięki naszym ludziom, produktom, które oferujemy i wiedzy jaką posiadamy tworzymy coraz lepsze rozwiązania, które ułatwiają życie rolnikom na całym świecie.

Obiecujące partnerstwo z ChemChina rozpoczyna kolejny rozdział w naszej historii. Korzyści płynące z tej fuzji odczuje cała społeczność rolnicza, na rzecz której pracujemy.

Wspólnie, jako jedna organizacja o globalnym zasięgu przygotowujemy naszych pracowników, aby wspierali rolników i całą społeczność rolniczą. Aby rozumiejąc potrzeby rolników, pomagali im zwiększać zbiory, jednocześnie upraszczając ich pracę.

Od początku naszego istnienia skoncentrowani na prostych i nowoczesnych rozwiązaniach, dziś jako ADAMA jesteśmy przygotowani do realizowania najważniejszego wyzwania globalnego rolnictwa, jakim jest wyżywienie stale rosnącej populacji ludzi.

ADAMA i ChemChina

Jesteśmy dumni ze zdolności ciągłego przekształcania naszego modelu biznesowego i struktury organizacyjnej, co ma na celu dostosowanie ich do nieustannie zmieniającego się otoczenia biznesowego i potrzeb odbiorców. Umiejętność sprostania rzeczywistości zawsze umożliwiała nam uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Zgodnie z tą filozofią połączyliśmy siły z ChemChina, by stworzyć solidną infrastrukturę o szerokim zasięgu, która ułatwi nasz strategiczny wzrost w najbliższych latach.

We współpracy z ChemChina tworzymy nowy model biznesowy, wykorzystujący nasze obecne mocne strony i otwierający przed nami nowe możliwości w ramach przygotowania na nowe wyzwania stojące przed światową branżą agrochemiczną. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, jesteśmy w stanie przedstawić naszym klientom niepowtarzalną i atrakcyjną ofertę dzięki pozyskaniu innowacyjnych technologii i ekspansji na nowe rynki. Jest to przejaw świeżego podejścia opartego na dziesiątkach lat doświadczeń, które pozwala nam połączyć najlepsze praktyki z całego świata w celu zachowania wiodącej pozycji w branży.

Nasz związek z ziemią, czy wiesz, że…?

Nowa nazwa i logo ADAMA odzwierciedlają naszą wiarę w praktyczne i nowoczesne rozwiązania, które wykraczają poza ochronę upraw, obejmują każdy aspekt działalności rolników i powodują wzrost w każdym znaczeniu tego słowa: wzrost wydajności plonów, rozwój własnego biznesu, podnoszenie statusu i rozwój całego rolnictwa.

Nazwa ADAMA po hebrajsku oznacza „ziemię”, a więc najistotniejszy element dla całego rolnictwa. Świadczy o naszym pełnym zaangażowaniu w rolnictwo, ale też odzwierciedla nasze praktyczne podejście, stoimy twardo na ziemi. MA przypomina o naszych korzeniach z Makhteshim Agan.

W nazwie ADAMA odnajdziesz imię ADAM – imię pierwszego mężczyzny na ziemi i imię AMA oznaczające „kobietę”. W wielu językach świata AMA oznacza także „matkę”, co jeszcze bardziej łączy nas z matką ziemią.

AD nawiązuje do słowa „advancing” i reprezentuje rozwój przyszłości rolnictwa, za jakim się opowiadamy.

Trzy litery A w naszej nazwie przypominają nam o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, są także znakiem najwyższej jakości oferowanych przez nas usług i produktów.

Ta głęboka symbolika naszej nowej nazwy każdemu z nas umożliwia indywidualne odnalezienie najbardziej istotnego znaczenia, a także związku z klientami i partnerami, dla których i z którymi pracujemy.

Historia-02a_tcm51-13915.png (430×1520)