Izlaist
Herbicīdi

Stakato® 500 SC

Stakato® 500 SC satur darbīgo vielu diflufenikanu.

a

Mūsu risinājumsDiflufenikans ir iedarbīgs un selektīvs fitoēnu dehidrogenāzes – karotenoīdu biosintēzes galvenā enzīma inhibitors. Dzeltenie karotenoīdu pigmenti veic vairākas funkcijas augos, t.sk. absorbē gaismu fotosintēzei un aizsargā augus no fotooksidācijas. Diflufenikans noārda šos pigmentus, tā traucējot fotosintēzi. Rezultātā, ja nenotiek normāls fotosintēzes process, pret diflufenikanu jutīgās nezāles nespēj normāli funkcionēt un iet bojā. Tipiskas Stakato® 500 SC iedarbības pazīmes uz nezālēm ir, ka audi ap augšanas punktu izbalē vai kļūst balti. Bieži lapām novēro purpursārtu nokrāsu, kas liecina par stresu, ko izraisa karotenoīdu trūkums lapās. Nezāles parasti iet bojā apmēram 4 nedēļu laikā pēc apstrādes, bet laiks var būt atšķirīgs atkarībā no agroklimatiskajiem apstākļiem.
Diflufenikanam ir gan saskares, gan augsnes iedarbība. Augsnes iedarbība labvēlīgos agroklimatiskos apstākļos var ilgt līdz 8 nedēļām.
Pēc Stakato® 500 SC izsmidzināšanas uz augsnes virskārtas veidojas plēvīte, kas ir stingri piesaistīta augsnes daļiņām. Nezālēm dīgstot, tās izaug cauri šai apstrādātajai augsnes kārtai un uzņem herbicīdu caur saknēm un dīgstiem. Pret diflufenikanu jutīgās nezāles var dīgt, bet uzreiz pēc dīgšanas tām novēro hlorozi, vēlāk nezāles kļūst rozīgas. Nezāles, kas dīgst no dziļākiem augsnes slāņiem, var būt grūtāk apkarot, jo to saknes atrodas ārpus augsnes kārtas, kas ir apstrādāta ar herbicīdu.
Ja apstrādi ar Stakato® 500 SC veic pēc nezāļu sadīgšanas, tās herbicīdu absorbē caur lapām.

Lietošanas norādījumi

Iepakojums

  • 1 l
  • 5 l
  • 10 l