Ana içeriğe atla
Fungi̇si̇tler

Mirador Forte® 160 EC

Mirador Forte® 160 EC, özelikle buğday ve şeker pancarında görülen mantar hastalıklarına karşı koruyucu ve tedavi edici özelliği bulunan sistemik bir fungisittir.

Mirador Forte_tcm158-80852.png

Genel Bilgilendirme

Buğday Ve Şeker Pancarı Bitkilerinde Mantari Hastalık İle Mücadele Edin!

Buğday Pas Hastalıkları

Hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanır. Pas etmenlerine karşı yeşil aksam ilaçlaması yapılır. Yaprakların ve sapın yüzeyi ilaçlı su ile kaplanacak şekilde ilaçlama yapılmalıdır. 

Buğday Tahıl Küllemesi

İklim koşulları dikkate alınarak hastalığın seyri izlenmeli, hastalığın bitkinin üst tarafına doğru ilerlediği durumlarda üst yaprakların özellikle bayrak yaprağın hastalıkla bulaşmasını engellemek amacıyla yeşil aksam ilaçlanmasına başlanmalıdır.

Buğday Septorya Yaprak Lekesi 

Eğer iklim koşulları hastalığın gelişmesine uygun gidiyorsa ve epidemik bir durum olasılığı varsa yeşil aksam ilaçlaması uygulanır. Genel olarak ilaçlama için en uygun zaman bayrak yaprağın tamamen açıldığı kın döneminin sonu veya başak çıkışı öncesidir. 

Şekerpancarında Cercospora Yaprak Lekesi

Şekerpancarı erişkin yapraklarının %5'inde birer cercospara lekesi görüldüğünde uygulamaya başlanmalıdır. 15 - 20 gün aralıklarla uygulamaya devam edilmelidir.