Ana içeriğe atla
İnsekti̇si̇tler

İNVERT®

İNVERT®, bitkilerde görülen çeşitli zararlılara karşı kullanılan insektisit ve akarisittir. Emülsiyon konsantre formülasyonundadır. 18 g/l Abamectin içerir.

Invert_tcm158-80867.png

Genel Bilgilendirme

Daha Güçlü...

Süs Bitkileri - Galeri Sineği

İlk galeri belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır. Gerekirse ilaçlama tekrarlanabilir. İki ilaçlama arasında en az 7 gün ara olmalıdır.

Pamuk - Kırmızı Örümcek

Mücadele zamanının belirlenmesi için bitkiler 4 - 6 yapraklıyken kontroller yapılır. Zararlı yalnız tarla kenarında ya da içinde lokal olarak bulunuyorsa sadece bu kısımlar ilaçlanmalıdır. 

Armut - Armut Psillidi

Kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen hemen tamamının açılıp, ikinci ve üçüncü dönem nimfler görülmeye başladığı ve sürgünlerin %15 den fazlasında buluşma görüldüğünde ilaçlama yapılır.

Elma - Kırmızı Örümcek

Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8 - 10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Domates, Biber (Sera), Hıyar (Sera), Patlıcan (Sera) - Kırmızı Örümcek

Hıyar ve patlıcanda yaprak başına ortalama 5 adet, domates ve biberde ise 3 adet canlı kırmızı örümcek görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

Çilek - Kırmızı Örümcek

Erken dönem uygulaması: sorun olan çilek alanlarında, çiçek ve yeşil meyve döneminde (ilk olgun meyveler görülmeden önce) kırmızı örümcekler görüldüğünde tek ilaçlama yapılır. Erken dönem uygulaması meyvelerde kalıntı bırakmaması yönünden daha güvenlidir.

Mevsim içi uygulaması: Erken dönem uygulamasının yapılmadığı durumlarda, açıkta yetiştirilen çilekler mevsim başında (Mart sonu - Nisan başı) 3 - 5 gün aralıklarla kontrol edilir.