Агровісник

Агроновини в Україні та світі від 21 вересня 2021 р

В Україні з’явилась перша платформа аграрних знань «Агровікі»

Перша платформа аграрних знань «Агровікі» відкрита, та всі бажаючі вже можуть отримати будь-яку аграрну інформацію та матеріали щодо ведення бізнесу. Навчальні курси, вебінари, відео, статті, довідники доступні для завантаження за посиланням https://uhbdp.org/.

Про це повідомляє прес-служба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«Платформу розробила команда Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA)», – йдеться в повідомленні.

«Агровікі» – це свого роду аграрна вікіпедія. Нішеві культури, ринок землі, трав’яний бізнес, овочівництво, бджільництво, маркетинг та збут – це тільки декілька прикладів тем платформи. Серед спікерів: провідні агрономи України, експерти з ринку землі та сертифікації, спеціалісти з маркетингу та продажів. Вони відкривають всі секретні «інгредієнти» гарної врожайності та успішного агробізнесу.

«На «Агровікі» представлені бізнес-інструменти, які повністю або частково можуть замінити послуги бухгалтера, агронома: бізнес-калькулятори, калькулятор мінеральних добрив. «Агровікі» – це майданчик для нетворкінгу, тут можна знайти цілий каталог плодоовочевих компаній. Платформа створена саме для розвитку дрібного та середнього бізнесу у сільській місцевості», – підсумували розробники.


 

Відпускні ціни на овочі, крупи та цукор знизилися

В Україні відпускні ціни виробників на продукти харчування за останній місяць залишаються стабільними. За оперативними даними ОДА відбулось зниження середніх цін виробників на овочі.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, пише agravery.com.

«Відносно минулого місяця на 7% знизилися ціни на картоплю, а в порівнянні з минулим роком на 14%. За минулий місяць втратили в ціні морква та буряк, 25% – картопля, 24% – буряк. Капуста та цибуля здешевіли на 12% та 16%», – йдеться в повідомленні.

Крім того, помітне незначне зниження цін на крупи. У порівнянні з попереднім місяцем подешевшали ячмінні (-1%), горохова крупа (- 3%), кукурудзяна (-1%). Цукор подешевшав на 3%.Молоко вищого гатунку та м'ясо курей змінилось в ціні на 3%, м'ясо ВРХ на 6% та свинини на 7%. Не зросли ціни на олію.

«По більшості критичних для населення продуктів харчування ціни зросли в річному вимірі в межах інфляції або з невеликим відхиленням», – підсумували у міністерстві.


 

Шість агрокомпаній отримають гранти ЄБРР на впровадження інноваційних технологій

Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський Союз надають нові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які використовують нові підходи для підвищення кліматичної стійкості.

Про це повідомляє прес-служба ЄБРР, пише agro-business.com.ua.

Зазначається, що 6 компаній з України отримали кліматичні інноваційні ваучери. Ці кошти покривають 75% прийнятних витрат (до € 50 тис. без ПДВ) на інноваційні рішення та технології, ці приватні компанії використовують для протистояння кліматичним змінам.

Інновації включають в себе сільськогосподарські дрони, будинки з конопель, «хороший» пластик та інше.

«Я дуже вражена відданістю переможців рішенням насущної проблеми кліматичних змін за допомогою чистих технологій. Інвестування в інновації прискорює розвиток проривних чистих технологій, що мають великий вплив, а отже ЄБРР радий підтримати нові успішні українські компанії в рамках нашої програми кліматичних інноваційних ваучерів», – зазначила заступник голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко.

Переможцями стали компанія з переробки пластикових відходів «Зе Гуд Пластик Компані», архітектурна студія «Екодар», виробник дріжджів «Ензим», інженерна фірма «Домініон», компанія «Віва Вікторія» і «Лабораторія перспективних ракетних двигунів», що займається ракетно-космічними технологіями .

Так, архітектурна студія «Екодар» пропонує інноваційні енергоефективні та екологічні будинки, які будуються на конопляних блоків і дощок.

Провідний виробник дріжджів в Україні компанія «Ензим» збільшує потужність свого біогазового реактора і зменшує обсяги стічних вод, що утворюються в процесі виробництва дріжджів.

«Віва Вікторія» розробляє кліматичні системи з дистанційним управлінням для теплиць, які мають функції віддаленого доступу, вентиляції, обігріву, поливу, регулювання освітлення та внесення добрив.

«Лабораторія перспективних ракетних двигунів» завершує розробку повнорозмірного дрона для внесення з повітря пестицидів або добрив, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Ан-2.


 

Осіння посівна-2021: в Україні завершується сівба озимого ріпаку

Станом на 20.09.2021 р. в Україні посіяно 880 тис. га озимого ріпаку, що становить 86% до прогнозу.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Повністю завершили сівбу ріпаку аграрії 10 областей: Вінничини, Волині, Полтавщини, Сумщини, Рівненщини Тернопільщини, Хмельниччини, Черкащини, Чернігівщини та Буковини. Близькі до завершення Дніпропетровщини, Житомирщини, Київщини, Кіровоградщини та Луганщини.

Озимих зернових культур посіяно 1 млн 320 тис. га, або 17% до прогнозу. Лідерами по темпах сівби озимих зернових культур є аграрії Полтавщини, які посіяли 59% прогнозованих площ.

Пшениці посіяно 1 млн 220 тис.га (18% до прогнозу) у 23 областях.
Ячменю посіяно 51 тис. га (5% до прогнозу) у 19 областях, жита – 49 тис. га (30% до прогнозу) у 12 областях


Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

6,00

5,00

4,50

Цибуля ріпчаста

5,50

8,00

6,25

Буряк столовий

7,00

6,50

6,50

Морква

10,00

7,50

5,50

Картопля

6,00

5,00

6,25

 

Ціни на сільськогосподарську продукцію* 

Пшениця, 2 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8250

Західний регіон

7850

Східний регіон

7850

Південний регіон

8600

 

Пшениця, 3 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8175

Західний регіон

7775

Східний регіон

7775

Південний регіон

8525

 

Пшениця, 6 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8100

Західний регіон

7700

Східний регіон

7700

Південний регіон

8450

 

Соняшник

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

18050

Західний регіон

17950

Східний регіон

17950

Південний регіон

18350

 

Ріпак

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

19850

Західний регіон

19750

Східний регіон

19550

Південний регіон

20450

 

 

Ячмінь

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

7000

Західний регіон

6650

Східний регіон

6750

Південний регіон

7450

 

Кукурудза

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

6950

Західний регіон

6650

Східний регіон

6750

Південний регіон

7450

 

Соя

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

15850

Західний регіон

15850

Східний регіон

15650

Південний регіон

16550

 

 

* Інформація від аналітичної служби ADAMA