Пропустити
agrovisnyk_005

Агровісник від 04 січня

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_005

Мінагрополітики підписало меморандум про стабілізацію цін на газ з виробниками соціальних продуктів

31 грудня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо стабілізації цін на природній газ власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, які виробляють товари, що мають істотну соціальну значущість. Зокрема, хліб житній, батон, борошно, молочна продукція, олія соняшникова, яйця, курятина.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, пише agravery.com.

Зазначимо, документ підписали міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, голова ради директорів Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський, директор асоціації «Національна асоціація молочників України „Укрмолпром“» Василь Бондаренко, голова ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко, директор громадської спілки «Борошномели України» Родіон Рибчинський, голова ради об'єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром» Олександр Васильченко, президент асоціації Всеукраїнська асоціація пекарів Юрій Дученко, генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.

«Стабілізація цін на природній газ власного видобутку є одним з найважливіших питань уряду, адже цьогоріч у світі спостерігається рекордне зростання ціни на газ. Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари, за рішенням уряду та президента України була напрацьована дорожня карта підтримки ключових галузей харчової промисловості. Підписання меморандуму – це свідчення того, що взаєморозуміння між державою та бізнесом є: компромісні рішення знайдені. Ми хочемо запропонувати галузі в умовах підвищення цін по енергоносіях через енергетичну біржу забезпечити їх газом власного видобутку за доступною ціною», – коментує міністр.

Так, за умовами меморандуму, сторони об'єднали зусилля для створення сприятливих умов для виробників, які виробляють соціально значущі товари з метою стабілізації ціни на природній газ власного видобутку на засадах законності, прозорості, чесної конкуренції та соціальної відповідальності.

«Відповідно до змін, що вносяться до постанови Кабінету міністрів України від
9 грудня 2020 року №1236 „Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2“ визначено оптимальний граничний рівень постачальницько-збутової надбавки до ціни природного газу власного видобутку на рівні не більше 25% для задоволення потреб суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів», – коментує Лещенко.

За його словами, у питанні продуктів харчування має зберігатися баланс – це продовольча безпека, відсутність дефіциту, стабілізація цін ринковими інструментами, підтримка національного товаровиробника харчової продукції в період значних коливань на енергоресурси.

 

На експорт відправлено майже 32,2 млн тонн українського зерна

У 2021/22 МР, станом на 31 грудня, Україна експортувала 32 млн 199 тис. тонн зернових та зернобобових культур, що на 6 млн 135 тис. тонн більше, ніж торік.

Про це йдеться на сайті Мінагрополітики, пише agro-business.com.ua.

Зокрема, експорт української пшениці досягнув 15 млн 819 тис. тонн, що на
3 млн 330 тис. тонн більше, ніж торік на аналогічну дату.

Українського ячменю продано за кордон 5 млн 196 тис. тонн – на 1 млн 420 тис. тонн більше, ніж торік.

Жита, станом на звітну дату, було експортовано 121,3 тис. тонн – це на
119,6 тис. тонни більше, ніж минулоріч.

Експорт української кукурудзи досягнув 10 млн 824 тис. тонн – на 1 млн 417 тис. тонн більше, ніж торік.

Також українські сільгоспвиробники експортували 59,3 тис. тонн борошна пшеничного та інших видів, що на 19,8 тис. тонн менше, ніж на відповідну дату минулого маркетингового року.

 

Хто регулюватиме ціни на хліб та олію?

Напередодні Нового року, 30 грудня, через різке зростання вартості газу та проблеми з виготовленням соціально важливих продуктів, Кабмін видав постанову про регулювання цін на батон та соняшникову олію.

Відповідна постанова опублікована на офіційному ресурсі відомства, пише agronews.ua.

Батон та соняшникову олію додали до переліку таких, що мають істотну соціальну значущість. Відповідне регулювання діятиме, поки триватиме карантин, спричинений пандемією коронавірусу COVID-19.

Товари опинилися у списку харчових продуктів, подорожчання яких потрібно заздалегідь декларувати. Таким чином, суб'єкти господарювання будуть зобов'язані повідомляти Держпродспоживслужбу України про підвищення ціни на зазначені продукти харчування за 30 днів до початку застосування нової ціни, якщо її збільшення перевищує 15%, за 14 днів – при підвищенні на 10-15% і за 3 дні – при підвищенні на 5-10%.

Крім того, постановою вводиться максимальна роздрібна націнка на хліб житньо-пшеничний і батон на рівні «не більше 10% від оптово-відпускної ціни з урахуванням рекламних, маркетингових, логістичних послуг, послуг із підготовки, обробки, упакування, інших послуг, пов'язаних із реалізацією кінцевому споживачеві».

 

Тайські вчені представили новий сорт яблук, які насправді є ягодою

Тайські вчені виростили незвичні воскові яблука, злегка хрусткі та соковиті з легким солодким смаком, схожим на азіатську грушу. Дозрівають вони навесні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на specialtyproduce.

Воскові яблука бувають від маленького до середнього розміру, в середньому шість сантиметрів у довжину, довгасті мають форму дзвоника, а гладка шкірка варіюється від фіолетового, червоного, до блідо-зеленого, дещо ребристі та з легким блиском, що нагадує восковий наліт.

М’якоть біла з високим вмістом води. У центрі також є велика насіннєва порожнина, яка може містити велике темно-коричневе насіння.

«Тайські воскові яблука, ботанічно класифіковані як Syzygium samarangense, розвиваються скупченнями на великому тропічному дереві, яке може виростати до вісімнадцяти метрів у висоту. Незважаючи на назву, вони лише за кольором і текстурою шкірки нагадують яблуко, а насправді є ягодою. Зріле дерево може дати до семисот фунтів фруктів за один урожай, а тайські воскові яблука, як правило, споживаються свіжими як соковита закуска», – розповідають науковці.

Тайські воскові яблука містять олеанолову кислоту, яка має протизапальні властивості.

«Їх також можна тушкувати, варити та консервувати для соусів або використовувати як начинку, яку можна подавати до морозива, млинців та французьких тостів», – запевняють селекціонери.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

12,00

9,50

11,00

Цибуля ріпчаста

11,00

9,50

9,50

Буряк столовий

14,00

11,00

9,50

Морква

8,00

7,20

9,50

Картопля Белароса

6,50

4,00

6,00

Ціни на сільськогосподарську продукцію в гривні* 

Пшениця, 2 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8550

Західний регіон

8250

Східний регіон

8200

Південний регіон

9600

Пшениця, 3 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8475

Західний регіон

8175

Східний регіон

8125

Південний регіон

9525

Пшениця, 6 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8400

Західний регіон

8100

Східний регіон

8050

Південний регіон

9450

Соняшник

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

18450

Західний регіон

18250

Східний регіон

18250

Південний регіон

18850

Ріпак

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

19450

Західний регіон

19050

Східний регіон

18550

Південний регіон

20350

Ячмінь

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

7350

Західний регіон

7000

Східний регіон

6850

Південний регіон

8450

Кукурудза

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

7050

Західний регіон

6950

Східний регіон

6800

Південний регіон

8150

Соя

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

16850

Західний регіон

16150

Східний регіон

16250

Південний регіон

15750

 * Інформація Аналітичної служби ADAMA