Пропустити
Agrovisnyk_spring_004.jpg

Агровісник від 28 червня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_spring_004.jpg

Україна експортувала рекордні об’єми соняшника

Обсяг експорту соняшнику з України у травні сягнув багаторічного місячного максимуму, склавши 352 тис. т, що втричі більше показника квітня.

Про це повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ», пише agronews.ua.

«Суттєве навантаження на логістику та багатотижневі черги на західних переходах значно збільшують термін доставки сировини до кінцевих покупців та трохи стримують темпи відвантаження соняшнику з країни. Але, попри логістичні складнощі, в червні темпи експорту поки що тільки ростуть і за підсумками майже 3 тижнів уже склали близько 365 тис. т», – повідомили аналітики.

Усього з початку поточного сезону (1 вересня-20 червня) з України було експортовано майже 895 тис. т олійної, що в 5 разів перевищує показник за 10 місяців 2020/21 МР та є рекордом для галузі за більш ніж 20 років.

«Наближення нового врожаю ріпаку в Європі та Україні поки що тисне лише на вартість українського соняшнику, а можливе зниження саме обсягів експорту, ймовірно, можемо спостерігати не раніше липня», – зазначили аналітики.

 

Вступ України в ЄС гарантуватиме європейську продовольчу безпеку – Денис Шмигаль

Європейська рада на засіданні 23 червня ухвалила рішення про надання Україні та Молдові статусу країн-кандидатів в члени Європейського союзу.

Україна подолала довгий шлях трансформації в європейську країну з вільною ринковою економікою, розвиненою демократією та повагою до прав і свобод людини. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, коментуючи рішення Європейської ради щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, пише agravery.com.

«Історичний день для України. Усі 27 країн-членів Європейського Союзу підтримали надання нашій державі статусу кандидата на вступ у ЄС. Українці своїм героїзмом та відданістю демократичним цінностям однозначно заслужили бути в колі великої європейської родини», – підкреслив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що отримання статусу кандидата засвідчує успішність впровадження реформ та значний прогрес у наближенні до європейських стандартів. За його словами, Україна вже розпочала інтеграцію у внутрішній ринок ЄС, підписала авіаційний, енергетичний «безвізи» та близька до укладення митного, промислового та цифрового.

«Статус кандидата є важливим сигналом для всіх українців, що наше спільне майбутнє – це Європейський Союз, а процес вступу до ЄС стане невід’ємною частиною шляху відновлення нашої країни. Крім того, це відкриває Україні ширший доступ до програм та фондів ЄС, а також до залучення нових інвестицій, оскільки бізнес тепер розглядатиме Україну як потенційного члена Євросоюзу та перспективний майданчик для стартапів», – відзначив очільник Уряду.

Денис Шмигаль підкреслив, що подальший вступ нашої країни в ЄС дасть переваги для всіх сторін. Україна, на його думку, може гарантувати європейську продовольчу безпеку, сприяти пришвидшенню «зеленого» переходу та зменшенню енергетичної залежності від росії, зробити вагомий внесок в економічний розвиток та цифровізацію Європи.

Прем’єр-міністр подякував Європейській раді за позитивне рішення: «Розраховуємо на підтримку наших партнерів з ЄС у досягненні високих критеріїв членства та відбудові країни».

 

Експерти очікують здешевлення ранніх буряків і картоплі

Через масове збирання ранніх буряків і картоплі експерти очікують зниження цін на них, хоч і не таке стрімке, як у попередні роки.

Про це повідомляє «АПК Інформ: овочі та фрукти», пише agrotimes.ua.

Експерти проєкту зазначають, що у попредні роки активні продажі ранніх коренеплодів починалися наприкінці травня. Цього року лідер з вирощування ранніх овочів – Херсонщина – наразі залишається під окупацією, через що сезон реалізації столових буряків врожаю 2022 року на вільних територіях України стартував із запізненням майже на місяць.

«Стартові ціни на перші оптові партії ранньої продукції з українських господарств озвучуються на рівні 30-40 грн/кг, що в середньому у 3 рази дорожче, ніж вартість перших партій цього коренеплоду минулого року», – зауважують в «АПК Інформ: овочі та фрукти».

Додається, що ключові гравці ринку прогнозують зниження відпускних цін в сегменті ранніх буряків, оскільки пропозиція даних овочів буде зростати найближчим часом, хоч і не так стрімко, як у попередні сезони. Наразі головними постачальниками ранніх овочів в Україні виступають західні області, зокрема, Закарпаття.

«Також слід очікувати і подальше зниження відпускних цін в сегменті ранньої картоплі. Пропозиція цієї продукції на ринку наразі щодня збільшується, в той час як якість товару нерідко викликає нарікання серед покупців», – зазначають експерти.

 

Жнива-2022: в Україні дві області розпочали жнива

В Одеській та Миколаївській областях аграрії розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке проведено на площі 42,2 тис. га. Перші обкоси дали намолот 92.1 тис. тонн зерна нового врожаю.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У розрізі культур:

  • озимого ячменю обмолочено 41,1 тис. га, при врожайності 21,9 ц/га намолочено 90 тис. тонн;

  • озимої пшениці обмолочено 1,2 тис. га, при врожайності 17,8 ц/га намолочено 2 тис. тонн.

Відповідно до аналогічного періоду минулого року, жнива ще не розпочиналися.

Незважаючи на постійні обстріли, люди та спецтехніка працюють і під час комендантської години, необхідний дозвіл можна отримати в районних військових адміністраціях.

 

Вітаємо з Днем Конституції України

Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було чітко закріплено, що наша держава – суверенна і незалежна! День, коли було затверджено права і свободи громадян України, закріплено наші обов’язки перед державою та визначено наш шлях, як країни!

Із Днем Конституції України! Слава Україні!

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

18,50

21,00

9,00

Цибуля ріпчаста

14,00

17,50

11,00

Буряк столовий

17,00

21,00

14,00

Морква

19,00

21,00

10,00

Картопля Белароса

8,50

6,50

10,00

Get in