Пропустити
Agrovisnyk_005.jpg

Агровісник від 12 липня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_005.jpg

Аграрії зможуть збільшити експорт зерна каналом «Дунай – Чорне море»

В Одеській області відкрито судноплавство каналом «Дунай – Чорне море», що дасть змогу наростити експорт аграрної продукції.

Про це 9 липня повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України», пише agravery.com.

«Враховуючи звільнення від російських військ острова Зміїний та скупчення великої кількості суден в очікуванні проходження каналом Суліна, можливе використання каналу гирла Бистре суднового ходу р. Дунай-Чорне море для заходу/виходу суден, що перевозять агропродукцію», - йдеться в повідомленні.

Гирло Бистре є альтернативою Сулінському каналу, де впродовж останніх місяців спостерігаються величезні затори суден, і де черги на проведення можна чекати тижнями. Більше того: на відміну від Суліни, де рух суден односторонній, українським каналом можна ходити одночасно в обидві сторони.

Також відзначається, що два баржо-буксирні склади компанії «Краншип» успішно перейшли з рейду Суліни до портопункту Кілія через гирло Бистре.

 

ФАО розпочала новий проект, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проект на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики, пише agro-business.com.ua.

Проект, що фінансується Японією та реалізується спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, спрямований на відновлення потужностей для зберігання зерна та функціональності ланцюжків постачання від збирання врожаю до експорту, а також збереження виробничого потенціалу українських фермерів для забезпечення безперервності виробництва у майбутньому.

«Українські фермери годують себе, свої громади та ще мільйони людей по всьому світу. Забезпечення можливості для продовження ними виробництва, безпечного зберігання та отримання доступу до альтернативних ринків для продажу своєї продукції має дуже важливе значення для доступу до продовольства, збереження засобів до існування, зміцнення продовольчої безпеки в Україні та забезпечення інших країн, що залежать від імпорту, стабільними та достатніми поставками зерна за прийнятною ціною», – зауважив Рейн Паульсен, директор офісу ФАО з надзвичайних ситуацій та стійкості.

Україна входить до п’ятірки найбільших світових експортерів зерна, щороку поставляючи на світовий ринок понад 45 мільйонів тонн зерна. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, через блокування чорноморських портів в країні все ще знаходиться 18 мільйонів тонн торішнього врожаю зернових та олійних культур, які очікують на відправку на експорт. Альтернативні залізничні та річкові маршрути не можуть компенсувати втрату експорту через морські шляхи та розв'язати проблему вузьких місць у нових можливих ланцюжках постачання, які ще належить усунути.

Цього року Україна розраховує зібрати до 60 мільйонів тонн зерна. Але сповільнений експорт не дозволяє вивільнити площі для зберігання нового врожаю, оскільки 30 відсотків наявної ємності зерносховищ, як і раніше, заповнені торішнім урожаєм.

«У межах реалізації нового проекту, що фінансується Японією, ФАО займеться розв'язання проблеми дефіциту сховищ через забезпечення дрібних виробників поліетиленовими рукавами для зберігання зерна, обладнанням для завантаження та розвантаження зерна, а також постачання середнім виробникам і асоціаціям різних модульних контейнерів для зберігання. Підтримку буде надано фермерам у десяти областях України: на сході, півдні, центрі та півночі країни», – зазначив П’єр Вотьє, голова офісу ФАО в Україні.

Крім того, проект надаватиме технічну підтримку Уряду для створення альтернативних маршрутів експорту зерна та сприятиме швидкому нарощуванню технічного потенціалу лабораторії в Ізмаїлі, яка дозволить фермерам дотримуватись міжнародних стандартів, зокрема, здійснювати перевірку якості тваринної та харчової продукції на безпеку та сертифікацію.

 

Ціни на кукурудзу в портах Констанца та Рені знижуються через низький попит

За даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», минулого тижня в дунайських портах України в сегменті фуражної кукурудзи зберігалась знижувальна цінова динаміка, пише agravery.com.

Ситуація була зумовлена зменшенням попиту імпортерів, надходженням на ринок пропозицій пшениці та ячменю нового врожаю та перевантаженою логістикою. Крім цього, імпортери очікували на подальше здешевлення кукурудзи на тлі насичення глобального ринку пропозиціями південноамериканської зернової та новим урожаєм інших зернових у північній півкулі. Також тиск на ціни продовжувала чинити більш ніж достатня кількість пропозицій на внутрішньому ринку на тлі високих запасів кукурудзи в аграріїв та їхнє прагнення звільнити складські приміщення.

Ціни попиту на кукурудзу в портах Рені й Ізмаїл переважно становили 175-190 дол./т СРТ-порт (в окремих випадках вдавалося укладати контракти за більш високими цінами), або 5000-6000 грн/т СРТ-порт, а на базисі FOB – 210-220 дол./т із поставкою в липні-серпні.

При цьому ціни пропозиції здебільшого не були нижчими за 225 дол./т FOB. Ціни попиту на зернову з доставкою в порт Констанца (Румунія) в липні-серпні знизилися на 5-8 євро/т, до 265-277 євро/т.

 

Жнива-2022: в Україні намолочено перший мільйон тонн зерна

Станом на 8 липня 2022 року, практично у всіх областях України аграрії розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке проведено на площі 417,3 тис. га (3%) при врожайності 26,3 ц/га.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Так, станом на звітну дату, намолочено 1,1 млн тонн зерна нового врожаю в т.ч.:

озимого ячменю обмолочено 254,3 тис. га при врожайності 28,2 ц/га намолочено 717,8 тис. тонн;

озимої пшениці обмолочено 147,9 тис. га, при врожайності 24,1 ц/га намолочено 355,8 тис. тонн;

гороху обмолочено 15,1 тис. га, при врожайності 16,2 ц/га намолочено 24,6 тис. тонн;

Крім того сільгосптоваровиробники 8 областей розпочали збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 43,5 тис. га, (4%) намолочено 67,3 тис. тонн насіння при урожайності 15,5 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

30,00

25,50

3,00

Цибуля ріпчаста

22,00

21,00

8,00

Буряк столовий

30,00

20,00

3,00

Морква

27,00

21,50

6,00

Картопля Белароса

7,00

12,00

5,00

Get in