Пропустити
Agrovisnyk_006.jpg

Агровісник від 09 серпня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_006.jpg

В України зросли ціни на ріпак

В Україні триває формування закупівельних цін на ріпак, які в поточному сезоні залишаються під тиском низького попиту в портах та логістичних складнощів з доставкою через західні кордони до ЄС.

Про це повідомляє graintrade.com.ua, пише agronews.ua.

Слідом за світовими біржами закупівельні ціни на ріпак за тиждень дещо виросли, але подальше зростання обмежене збільшенням пропозицій та відсутністю попиту у портах Чорного моря.

Збирання озимого ріпаку в Україні завершується, але у західних та північних регіонах його затримують дощі. За прогнозами, цьогоріч буде зібрано 2,8-3 млн т ріпаку, що на 10-15% перевищить торішній врожай.

Протягом тижня ціни на ріпак в портах Дунаю виросли до 440-450 дол./т, а на DAP Польща, Румунія – до 580-620 дол./т. На франко-елеваторах закупівельні ціни на ріпак залишаються в межах 11500-14000 грн/т залежно від регіонів, але у західних регіонах зафіксоване зростання попиту на франко-господарствах з поставкою до ЄС.

Переробники у західних областях пропонують 14000-15500 грн/т з доставкою на завод, проте зазначають, що внаслідок складнощів з реалізацією шроту обсяги переробки будуть незначними.

Після бурхливого зростання на минулому тижні котирування на ріпак та канолу цього тижня знизилися під тиском збільшення пропозицій в ЄС та гарної погоди в Канаді, яка сприяє формуванню високого врожаю.

Серпневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF хоча вчора і виросли на 15,5 євро/т до 648,5 євро/т або 664 дол./т, але загалом за тиждень впали на 6,4% на тлі збільшення пропозицій нового врожаю.

Листопадові ф’ючерси на канолу вчора виросли на 2,6% до 655 дол./т, але з початку тижня впали на 5,9%.

Виведення з портів Одеси та Чорноморська кораблів, які залишалися там з початку війни, а також заведення судна під завантаження вперше за весь період агресії у перспективі нормалізує роботу портів, та протягом одного-двох місяців збільшить попит на поставки товарів до портів Чорного моря. Це дозволить трейдерам відновити закупівлі в портах та прискорити поставки й отримання оплат фермерами, хоча й не підвищить ціни внаслідок високої вартості фрахту та страхування.

 

Для фермерів запрацював новий логістичний хаб для перевалки зернових та олійних

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів переробки.

Типи вантажів – насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

Про це повідомляється на сайті компанії «Агроенергоінвест‎», пише elevatorist.com.‎

«‎Компанія забезпечує перевантаження зерна, шротів, солоду, кукурудзи, сої та інших зернових вантажів, що перевозяться насипом у вагонах-зерновозах понад 50 вагонів на добу. Також перевантаження рослинних олій, що перевозяться наливом у вагонах-цистернах широкої колії до вагонів європейської колії та навпаки понад 30 цистерн на добу»‎, — йдеться у повідомленні «Агроенергоінвест‎».

Діяльність логістичного хабу «ЧОП» включає перевантаження з:

  • критих вагонів;

  • напіввагонів;

  • контейнерів на платформах;

  • хоперів (зерновозів);

  • цистерн;

  • з широкої колії на вузьку та навпаки, а також з будь-якого типу вагонів на автотранспорт та навпаки.

 

Україна може втратити лідерство серед виробників соняшнику

Україна багато років тримала лідерство в рейтингу виробників соняшнику у світі, проте у 2022 р. через війну опуститься, за попередніми прогнозами, на 3 місце.

Про це 4 серпня під час онлайн-конференції «Український ринок олійних: оптимістичний чи песимістичний прогноз» сказала аналітик олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Світлана Киричок, йдеться на propozitsiya.com.

«Площа сівби соняшнику в Україні в поточному році мінімальна за останні більш ніж 10 років – 4,75 млн га. Відповідно, урожай, який зберуть аграрії, також може бути найнижчим за останні 7 років – близько 10 млн тонн», – уточнила аналітик.

Проте вона підкреслила, що цифра площі збирання соняшнику наразі під великим питанням, адже це буде залежати від подальшого розвитку ситуації в країні.

 

Жнива-2022: в Україні зібрано 17,5 млн тонн зерна

Станом на 5 серпня 2022 року сільгосптоваровиробники 11 областей України повністю закінчили обмолот гороху, а аграрії Одещини і Миколаївщина на 99% закінчили збирання пшениці.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

У відомстві додали, що в Одеській області намолочено 2,5 млн тонн зерна, в Дніпропетровській – 2 млн тонн. Аграрії Вінниччини та Миколаївської області зібрали по 1,6 млн. тонн зерна, Кіровоградщина – 1,4 млн тонн, Хмельниччина та Черкащина намолотили понад 1 млн тонн зерна кожна.

Станом на звітну дату, збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 4,8 млн га (41%) при врожайності 36,4 ц/га, намолочено 17,5 млн тонн зерна в т.ч.:

  • пшениці обмолочено 3,5 млн га, при врожайності 36,0 ц/га намолочено 12,6 млн тонн;

  • ячменю обмолочено 1,3 млн га при врожайності 33,8 ц/га намолочено 4,4 млн тонн;

  • гороху обмолочено 101 тис. га, при врожайності 22,4 ц/га намолочено 226 тис. тонн.

Найвища урожайність зернових та зернобобових культур у аграріїв Івано-Франківщини – 61,2 ц/га.

Крім того збирання озимого ріпаку проведено на площі 929 тис. га, (79%) намолочено 2,5 млн тонн насіння при врожайності 26,8 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

28,00

21,00

4,50

Цибуля ріпчаста

26,00

26,00

9,00

Буряк столовий

23,00

11,50

4,00

Морква

27,00

18,50

4,50

Картопля Белароса

10,00

8,50

5,50