Пропустити
agrovisnyk_autumn_01.jpg

Агровісник від 01 листопада

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_autumn_01.jpg

Попри вихід росії із «зернової ініціативи», 12 суден із зерном залишили українські порти 31 жовтня

31 жовтня 12 суден залишили українські порти. Делегації ООН та Туреччини надають 10 інспекційних груп для перевірки 40 суден з метою виконання Чорноморської зернової ініціативи. Цей план перевірки прийнято українською делегацією, і про це повідомили делегацію рф.
Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, передає Укрінформ, пише agro-business.com.ua.
Він також зауважив, що серед суден, які залишили українські порти 31 жовтня, є корабель Ikaria Angel, зафрахтований за Всесвітньою продовольчою програмою ООН, з 40 тисячами тонн зерна на борту, призначеного для жителів Ефіопії, що знаходяться на межі голоду.
Кубраков додав, що у зворотній бік у рамках Чорноморської зернової ініціативи пропущено чотири судна, які пройшли інспекцію у столиці Туреччині Стамбулі.
«Прохід до українських портів для завантаження дозволено чотирьом суднам, які напередодні вже пройшли перевірку в Босфорі. До складу інспекційної групи увійшли представники ООН, Туреччини, України та росії», – уточнив він.
У суботу, 29 жовтня, російська федерація заявила про вихід із Чорноморської зернової ініціативи, обґрунтувавши своє рішення атакою на кораблі чорноморського флоту у Севастопольській бухті, в якій вона звинуватила Україну та Велику Британію.

 

Гуртові ціни на картоплю в Україні перетнули межу собівартості – аналітики

Всупереч попереднім прогнозам експертів та аналітиків ринку щодо неможливості подальшого зниження цін на картоплю, «другий хліб» продовжив дешевшати.
Про це пишуть аналітики проєкту «АПК-Інформ».
За даними моніторингу Kurkul.com, гуртові ціни на картоплю станом на 31 жовтня коливаються від 4 до 5 грн/кг. У роздрібних мережах тим часом середня вартість картоплі 9,3 грн/кг.
За словами фермерів, гуртові ціни на картоплю в Україні вже нижчі, ніж були в аналогічний період минулого року й перетнули межу собівартості. З іншого боку, попри перенасичення ринку, фермери намагаються якомога скоріше розпродати наявні обсяги продукції. Особливо це стосується господарств західних та північних регіонів нашої держави, наближених до кордонів із білоруссю та росією.
За прогнозами аналітиків, сьогоднішні дії виробників картоплі в Україні можуть суттєво відбитися на другій половині поточного сезону. Якщо раніше виробники та експерти співпадали у думці, що з картоплею у сезоні-2022/23 в Україні проблем не буде, то останні події на ринку змушують серйозніше замислитись над цим питанням.

 

Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства

Завдяки послідовній роботі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства закордонних справ України, Посольства України у Французькій Республіці, Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine), до якої входила з 1997 по 2008 роки.
Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики, пише agravery.com.
Статус членства буде автоматично поновлено 30 жовтня 2022 року. Офіційно про це оголосять 4 листопада 2022 року під час щорічних зборів організації.
Важливу роль у питанні поновлення членства України в International Organisation of Vine and Wine відіграла також громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ», яка й представлятиме нашу державу під час оголошення. Володимира Печко, голову ГС «УКРСАДВИНПРОМ» визначено офіційним представником від Міністерства аграрної політики та продовольства України в МОВВ.
Участь в МОВВ на правах постійного членства дозволить українським спеціалістам виноробної галузі активніше брати участь у роботі експертів, підкомісій і комісій організації щодо розробки нормативної документації, а також надасть можливість використовувати офіційні стандарти та правила у міжнародній торгівлі винами та виноматеріалами.
Вже 4 листопада Україна візьме участь у 43-му Всесвітньому конгресі виноградарства та виноробства, який відбудеться в Енсенаді, Нижня Каліфорнія (Мексика).
Нагадується, що Міжнародна організація винограду та виноробства створена 2001 року. Вона стала спадкоємицею Міжнародного бюро винограду та вина, яке існувало з 1924 року. Цілями та завданнями МОВВ є захист інтересів виноробної галузі та створення сприятливих ринкових умов, гармонізації та відповідності методів аналізу, боротьби з шахрайством та недобросовісною конкуренцією на ринку. Україна стала 49-ю державою-учасницею МОВВ.
Довідково: за інформацією Держстату станом на 01.01.2022 загальна площа виноградних насаджень по всіх категоріях господарств становила 34,0 тис. га, валовий збір – 257,5 тис. тонн.
Майже з перших днів військової агресії російської федерації переважна більшість виноградарсько-виноробних підприємств Херсонської та Миколаївської областей, площі під виноградниками яких становить не менше 25 відсотків від загальної площі виноградних насаджень в Україні, є окупованими або знаходяться в зоні бойових дій.
Загалом, в Україні налічується 144 виноробних підприємства (з них 29 малих виробників виноробної продукції).
В минулому році державою на фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства у 2021 році спрямовано компенсацій на 450,0 млн гривень, з них 200,0 млн гривень за садивний матеріал, спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення (з яких 8,9 млн. грн на виноградарство), та 250 млн гривень за будівництво об’єктів та придбання технологічних ліній (з яких 19 млн гривень на будівництво об’єктів та придбання ліній для виноробства).

 

Жнива-2022: українські аграрії намолотили майже 31 млн тонн зерна

В Україні, станом на 27 жовтня 2022 року, збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 7,7 млн га (70%) при врожайності 39,9 ц/га, намолочено 30,9 млн тонн зерна.
Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Так, станом на звітну дату, у розрізі культур зібрано:

  • пшениці обмолочено 4,7 млн га (100%), при врожайності 41,2 ц/га намолочено 19,4 млн тонн;

  • ячменю обмолочено 1,6 млн га (100%), при врожайності 35,1 ц/га намолочено 5,6 млн тонн;

  • гороху обмолочено 111,5 тис. га (100%), при врожайності 23,4 ц/га намолочено 261 тис. тонн;

  • кукурудзи на зерно обмолочено 832 тис. га (20%), при врожайності 53,7 ц/га намолочено 4,5 млн тонн;

  • гречки обмолочено 109 тис. га (93%), при врожайності 13,6 ц/га намолочено 149 тис. тонн;

  • проса обмолочено 42 тис. га (95%), при врожайності 23,2 ц/га намолочено 98 тис. тонн.

Крім того, збирання соняшнику проведено на площі 3,7 млн га, (80%) намолочено 8,2 млн тонн насіння при врожайності 21,9 ц/га.
Збирання сої проведено на площі 1,1 млн га, (72%) намолочено 2,6 млн тонн при врожайності 23,6 ц/га.
Ріпак зібрано на площі 1,1 млн га, (100%) намолочено 3,2 млн тонн насіння при врожайності 28,9 ц/га;
Цукрових буряків викопано на площі 105 тис. га, (59%) накопано 5,2 млн тонн солодких коренів при врожайності 489 ц/га.
Сільгосптоваровиробники Дніпропетровщини, та Одещини намолотили більше 2,5 млн тонн зерна, а Вінниччини, Кіровоградщини та Хмельниччини більше 2 млн тонн зерна кожна.
Найвища урожайність зернових та зернобобових культур у аграріїв Хмельниччини – 61,1 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

12,00

7,00

4,00

Цибуля ріпчаста

26,00

25,00

6,50

Буряк столовий

15,00

7,00

8,00

Морква

23,00

14,50

6,00

Картопля Белароса

8,00

4,50

5,00