Пропустити
agrovisnyk_autumn_2022

Агровісник від 08 листопада

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_autumn_2022

В Україні запрацює Дунайський зерновий шлях

«Українське Дунайське пароплавство» (УДП) запускає проект «Дунайський зерновий шлях» для транспортування аграрної продукції до румунського порту Констанца.

Про це повідомив генеральний директор УДП Дмитро Москаленко, пише agronews.ua.

Він зазначив, що ще влітку передбачалось, що рф може в будь-який момент спробувати зірвати «зернову ініціативу». Тому наполегливо і системно розвивали проект «Дунайський зерновий шлях».

Зокрема, УДП інвестувало у створення власної перевалки зернових. Ми також домовилися з нашими румунськими партнерами – групою компаній TTS – про більш швидку та ефективну схему перевалки у порту Констанци. Наш «Дунайський зерновий шлях» вже починає працювати. Це безпечна та гарантована доставка аграрної продукції з річкового порту одразу на морське судно великого тоннажу. Увесь логістичний ланцюжок здійснюється і контролюється УДП, – каже Дмитро Москаленко, генеральний директор «Українського Дунайського пароплавства».

Дмитро Москаленко додає, що за рахунок більш швидкого процесу завантаження і розвантаження середній час обороту каравану скоротиться приблизно на 30%. Власникам вантажу вже не доведеться нести фінансові втрати внаслідок тривалих очікувань у черзі біля терміналу.

«Важлива складова проекту – оснащення суден системами онлайн-контролю, відеоспостереження та збільшення кількісті судноводіїв в екіпажі. Це значно підвищує ефективність роботи флоту. За нашим прогнозами, у майбутньому баржевий караван зможе здійснювати до двох рейсів на місяць», – розповідає Дмитро Москаленко.

За його словами, на другому етапі проекту «Дунайський зерновий шлях» передбачається будівництво нових барж та модернізація тяги – капітальний ремонт самохідного флоту з заміною двигунів.

«Не лише ми, УДП, розуміємо, що розвиток дунайської логістики є надважливою складовою економічної безпеки України. Спостерігаємо, як активно інвестують та розбудовують логістичну інфраструктуру на Дунаї деякі українські приватні оператори. Це потужні гравці ринку, які бачать перспективу не на один рік. Що є підтвердженням того, що ми обрали правильний курс. Інвестиції у «Дунайський зерновий шлях» – це посилення потенціалу країни та ключ до успіху нашої компанії», – вважає Дмитро Москаленко.

 

Зернова угода: у черзі майже 90 кораблів

До портів України прямують сім кораблів, які на вихідних пройшли морським гуманітарним коридором. Близько 90 суховантажів очікують дозволу на захід до українських портів у рамках зернової угоди.

Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на Спільний координаційний центр (СКЦ), пише agravery.com.

«88 суден очікують на дозвіл на захід в українські порти, а також 18 завантажених суден готуються до інспекції в турецьких територіальних водах», – йдеться у повідомленні.

Також зазначено, що до портів України прямують сім кораблів, які на вихідних пройшли морським гуманітарним коридором. Ще два судна зараз перебувають в українських портах.

Уточнюється, що станом на 7 листопада загальний тоннаж зерна та іншого продовольства, що експортується з трьох українських портів, становить 10 067 175 тонн.

За минулий тиждень із українських портів вийшли 28 суден. Вони перевезли понад 800 тисяч тонн агропродукції.

 

В Україні буде створено Проектний офіс FAO

Уряд України і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН FAO листопада підписали угоду про створення в Україні Проектного офісу FАО та надання організацією допомоги українському АПК.

Про це повідомила прес-служба Мінекономіки України, пише agravery.com.

Як зазначила перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, яка підписала угоду за дорученням КМУ, «з відкриттям Проектного офісу співробітництво між FАО та Україною, яке триває вже багато років, отримає нову динаміку».

«Посилення співпраці важливе сьогодні й з огляду на необхідність пролонгування «зернової ініціативи», терміни якої спливають 19 листопада. Україна сподівається на підтримку FАО з цього питання. Це надзвичайно актуально і для України, і для країн, де є проблеми з продовольчою безпекою», – додала Ю. Свириденко.

У свою чергу, заступник Генерального директора FАО Лоран Тома підкреслив, що після початку широкомасштабних бойових дій FАО розширила свою діяльність в Україні для підтримки сільгоспвиробництва та продовольчих систем з метою захисту постраждалих від війни домогосподарств та громад.

«Ця угода дозволяє розширити співпрацю в країні, підвищити сільськогосподарський потенціал України та захистити продовольчу безпеку кожного вразливого українця», – зазначив він.

 

Осіння посівна-2022: чотири області України вже завершили сівбу озимих культур

В Україні, станом на кінець жовтня, сільгосптоваровиробники всіх областей посіяли вже 4,1 млн га озимих зернових культур, або 85% до прогнозу.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Так, у розрізі культур посіяно:

  • пшениці – 3,5 млн га, або 87%;

  • ячменю – 507 тис. га, або 75%;

  • жита – 78 тис. га, або 92.

За попередній тиждень посіяно 449 тис. га озимих на зерно. Найбільше озимих зернових культур посіяли аграрії Одещини 108 тис. га.

Аграрії Вінниччини, Волині, Київщини та Чернігівщини завершили сівбу озимих зернових культур, близькі до завершення Житомирщини, Тернопільщини, Хмельниччини та Буковини.

Сільгосптоваровиробники всіх областей України завершили сівбу озимого ріпаку, якого посіяно 999 тис. га, або 104% до прогнозу.

 

Жнива-2022: найбільше гречки на Житомирщині, ячменю – на Одещині, соняшнику – на Кіровоградщині

Українські аграрії провели збір зернових та зернобобових культур на площі 8 млн га (72%) при врожайності 40,7 ц/га й намолотили вже 32,6 млн тонн зерна.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Так, станом на 4 листопада, у розрізі культур зібрано:

  • пшениці обмолочено 4,7 млн га (100%), при врожайності 41,2 ц/га намолочено 19,4 млн тонн;

  • ячменю обмолочено 1,6 млн га (100%), при врожайності 35,1 ц/га намолочено 5,6 млн тонн;

  • гороху обмолочено 111,5 тис. га (100%), при врожайності 23,4 ц/га намолочено 261 тис. тонн;

  • кукурудзи на зерно обмолочено 1,1 млн га (27%), при врожайності 55,4 ц/га намолочено 6,3 млн тонн;

  • гречки обмолочено 111 тис. га (95%), при врожайності 13,6 ц/га намолочено 151 тис. тонн;

  • проса обмолочено 42,6 тис. га (95%), при врожайності 23,1 ц/га намолочено 98 тис. тонн.

Найбільше гречки намолотили аграрії Житомирщини – 29,6 тис. тонн, а найвища урожайність цієї круп’яної культури на Полтавщині – 19,1 ц/га. Сільгоспвиробники Одещини найбільше намолотили ячменю – 833 тис. тонн.

Збір соняшника проведено на площі 4,1 млн га, (87%) намолочено 9 млн тонн насіння при врожайності 22 ц/га. Найвищій намолот в аграріїв Кіровоградщини – 1,3 млн тонн.

Сою зібрано на площі 1,3 млн га, (85%) намолочено 3,1 млн тонн при врожайності 23,9 ц/га, найбільше на Хмельниччині – 380 тис. тонн.

Цукрових буряків викопано на площі 131,4 тис. га, (73%) накопано 6,4 млн тонн солодких коренів при врожайності 488 ц/га, найбільше на Вінниччині – 1,9 млн тонн.

Збір ріпаку завершено на площі 1,1 млн га, (100%) намолочено 3,2 млн тонн насіння при врожайності 28,9 ц/га;

Сільгосптоваровиробники Дніпропетровщини, та Одещини намолотили більше 2,7 млн тонн зерна, а Вінниччини, Кіровоградщини, Київщини та Хмельниччини більше 2 млн тонн зерна кожна.

Найвища урожайність зернових та зернобобових культур у аграріїв Хмельниччини – 62,2 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

12,00

7,00

3,50

Цибуля ріпчаста

26,00

24,00

6,50

Буряк столовий

15,00

8,00

5,50

Морква

23,00

16,00

5,50

Картопля Белароса

8,00

4,50

10,00

Get in