Пропустити
agrovisnyk_001.jpg

Агровісник від 21 лютого

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_001.jpg

В Україні триває грантова програма зі створення теплиць та садів

Реалізація та прийом заявок з грантової програми зі створення садів та теплиць триває. Міністерство аграрної політики та продовольства України вже підписало 87 наказів, з яких – 76 по напрямку сади, 11 – теплиці.

Загальна сума гранту складає 421,3 млн грн, площа – 1143,21 га. По теплицях погоджена сума гранту становить 76,9 млн грн, по садах – 344,4 млн грн.

Про це пише agravery.com.

За умовами програми по напрямку садівництва площі угідь для розвитку чи створення саду мають варіюватися від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми є створення робочих місць згідно з умовами, які передбачені в Порядку надання коштів.

По напрямку теплиці гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проекту. Кількість створених робочих місць має бути не менше 14 на 1 га. Заявка на створення теплиць повинна містити проект модульної теплиці.

Крім того, програма по обох напрямках передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити витрати, визначені порядками Постанови КМУ № 738.

 

Учасники ВАР зустрілися з міністром агрополітики Миколою Сольським

Аграрії-учасники Всеукраїнської Аграрної Ради зустрілися з міністром аграрної політики і продовольства України Миколою Сольським, головою комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександром Гайду та секретарем комітету Іваном Чайківським.

Зустріч відбулася 17 лютого в м. Умань Черкаської області, пише agravery.com.

Понад 250 сільгоспвиробників обговорили найактуальніші питання агросектору, а також мали змогу особисто поставити запитання міністру.

Очільник ВАР Андрій Дикун зауважив, що в умовах війни агросектор потребує особливої підтримки і на цьому постійно наголошує ВАР.

«Сьогодні важливо, щоб аграріїв чули, знали їхні проблеми та допомагали вирішувати. Адже саме від агровиробників залежить економічна ситуація України особливо в умовах війни. Зауважу, що в історії України ніколи не було такої ефективної комунікації, яка сьогодні є між громадськими організаціями, Кабміном та парламентом. Це вкрай важливо», – сказав він.

Учасники зустрічі обговорили державну підтримку агросектору, зокрема й агропідприємств деокупованих території, виділення коштів на розмінування с\г земель, продовження зернової угоди тощо.

Аграрії наголошували на важливості доступного кредитування. За словами Миколи Сольського, цьогоріч буде продовжено низку програм з фінансової підтримки агросектору. Зокрема, на пролонгацію існуючих кредитів «5-7-9» цьогоріч передбачено 64,5 млрд грн, на видачу нових кредитів по цій програмі – 67 млрд грн.

«Крім цього, ми працюємо над тим, щоб були збільшені ліміти по програмі «Доступні кредити 5-7-9%» до 180 млн грн на одне підприємство. Наприклад, якщо ви взяли кредит на 90 млн грн, то зможете взяти ще 90 млн грн. На це держава дасть гарантію на 50%, на 50% застава, і також 9% у гривні. Сподіваюся, нам це вдасться», – розповів міністр.

Разом за тим, уряд додатково працює над залученням коштів для дотації на голову ВРХ і на гектар (80 млн дол. США), придбання та облаштування сушарок і генераторів (50 млн дол. США), розвитку виробництва біометану і біоетанолу (50 млн дол. США), підтримки агропереробки (50 млн дол. США).

Також аграріям роз’яснили проблемні питання бронювання військовозобов’язаних сільгоспвиробників та перспективи регулювання повернення валютної виручки.

 

Україна стане повноправним членом Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (IFAD)

15 лютого на щорічній сесії Керівна Рада Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (IFAD) ухвалила рішення про членство України. Відповідну заявку Україна подала до Секретаріату IFAD у грудні 2022 року.

Про це йдеться на minagro.gov.ua.

Україна стане повноправним членом Фонду з моменту передачі Генеральному секретарю ООН документу про приєднання до Договору про заснування IFAD. Наразі проходять відповідні внутрішньодержавні процедури.

Членство України у Фонді надає можливість отримання українськими сільськогосподарськими виробниками доступних фінансових ресурсів, підтримки аграрного сектору України та міжнародного іміджу нашої держави, як одного з найбільших виробників і експортерів сільськогосподарської продукції на світовому ринку та активного учасника глобальних зусиль із боротьби з голодом, а також посилення політичного діалогу та підтримку з боку IFAD на міжнародних політичних форумах.

Довідково: Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (IFAD) є спеціалізованою агенцією системи ООН і кредитно-фінансовою організацією, мандат якої передбачає подолання бідності і голоду у сільській місцевості та країнах, що розвиваються.

До складу IFAD сьогодні входить 177 країн світу.

Основним засобом взаємодії IFAD з країнами-членами є виділення позик під низький відсоток або грантів на розробку та реалізацію проєктів з подолання бідності у сільській місцевості, які розподіляє уряд відповідної держави.

Позики надаються державам-членам Фонду з числа країн, що розвиваються, на пільгових, перехідних та звичайних умовах під реалізацію схвалених проєктів та програм. Умови позик варіюються в залежності від рівня прибутку країни-позичальника (показника долі ВНП на душу населення).

 

Українським аграріям уже треба готуватися до проведення підживлення озимих, – НААН

На даний час посіви озимих зернових культур в Україні перебувають у стані зимового спокою, але ситуація, яка складається на полях на даний час, потребує ретельної оцінки їх стану.

Про це повідомляє АПК-Інформ з посиланням на фахівців НААН України, пише agro-business.com.ua.

«Нестійкі, контрастні погодні умови, чергування плюсових та мінусових температур, які спостерігаються під час перезимівлі, призводять до певних негативних явищ: кількаразове утворення на талому ґрунті снігового покриву та його сходження, сильне перезволоження ґрунту, місцями ‒ затоплення посівів. Вони є основними ризиками для озимих зернових, які будуть впливати на їхню продуктивність», – пояснили вчені.

Також вони зауважили, що особливу увагу необхідно сконцентрувати на підготовці та проведенні азотного підживлення.

«Проте слід зауважити, що це загальноприйняті, перевірені наукою та багаторічним виробничим досвідом дози азотних добрив для підживлення посівів озимих зернових культур залежно від їхнього стану після перезимівлі. В умовах цього року виробники більшою мірою мають самостійно прийняти рішення щодо підживлення озимих культур на кожному полі, керуючись перш за все наявністю певного виду добрив, їх кількістю і необхідністю розподілу між озимими та ярими культурами, стану посівів та з огляду на мінімізацію проходів техніки по полю задля економії пального, оскільки цьогорічна ситуація на ринку добрив потребує оптимізації системи підживлення рослин та підвищення її ефективності», – зауважується у повідомленні.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 12,00 8,50 4,00
Цибуля ріпчаста 35,00 36,50 6,00
Буряк столовий 13,00 6,50 10,00
Морква 22,00 24,00 7,00
Картопля Белароса 7,00 4,50 10,00