Пропустити
agrovisnyk_winter_001

Агровісник від 04 квітня

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_winter_001

Запрацював новий перехід Україна – Молдова

В Україні відкрили залізничний прикордонний перехід Березине-Басарабяска на кордоні з Молдовою.

Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, пише latifundist.com.

«Шановні вантажовідправники! Інформуємо вас про початок функціонування додаткового прикордонного переходу між Україною та Молдовою – Березине-Басарабяска (Серпневе-1-Басарабяска). З 25 березня 2023 року ви маєте можливість транспортувати експортні/транзитні вантажі в напрямку портів Рені, Галац, Джурджулешт за значно коротшим маршрутом», – написав Ткачов.

Новий маршрут дозволить:

  • збільшити обсяги перевезення експортних/транзитних вантажів в напрямку портів Рені, Галац, Джурджулешт (можливе збільшення обсягів 4-10 млн тонн на рік);
  • значно скоротити термін доставки експортних вантажів до портів Рені, Галац, Джурджулешт (скорочення терміну доставки на 4-6 діб);
  • значно скоротиться загальна вартість транспортування експортних вантажів в напрямку портів Рені, Галац, Джурджулешт (за підрахунками зменшення складе 10-35 дол. США на 1 тонну в залежності від вантажу та маршруту);
  • значно зменшиться вартість транспортування імпортного палива та нафтопродуктів до України з портів Рені, Галац, Джурджулешт (за попередніми розрахунками економія складе 18-44 дол. США на 1 тонну).

 

Китай створює попит на кукурудзу: як це вплине на український ринок

Український ринок кукурудзи на сьогодні є малоліквідним, попри нещодавнє продовження зернової угоди. Однак є всі передумови для зростання цін на зернову в середині квітня. Зокрема, попит на кукурудзу формує Китай.

Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, пише kurkul.com.

«Станом на 27 березня Україна експортувала 2,7 млн кукурудзи, 3 млн тонн зернової може бути експортовано у квітні. Ліквідність ринку мінімальна, трейдери не поспішають контрактувати через неоднозначність пролонгації зернової угоди. Ринок очікує чіткого підтвердження, що гуманітарний коридор буде працювати 120 днів», – йдеться у повідомленні.

Проте, виходячи з кон’юнктури ринку, прогнозується подорожчання кукурудзи.

«Ціни будуть зростати. Законтрактовано вже значні обсяги. Основним покупцем української кукурудзи є Китай, який створює попит. Китай активно контрактує і продовжить закупівлі надалі. Є всі передумови, що до середини квітня ціни на кукурудзу будуть зростати, але виключно на великих морських портах. Всі сусідні країни – Польща, Румунія – вже не потребують української кукурудзи, оскільки мають значні обсяги», – вважають аналітики.

На умовах СРТ Одеса ціни на кукурудзу стартують від 7500 грн/т, до середини квітня показник може сягнути 8200 грн/т.

«В Україні посівна кукурудзи розпочалася в Одеській та Миколаївській областях. Очікується, що буде посіяно близько 4 млн га, що стане рекордно низьким показником за останні 5-7 років», – зазначається в повідомленні.

Водночас член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук прогнозує, що в Україні у 2023 році площі посівів кукурудзи будуть зменшені мінімум на 20%.

 

Кабмін розширив програму кредитування на деокуповані території

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно якого урядова програма «Доступні кредити 5-7-9%» відтепер доступна і для підприємців з деокупованих територій.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці заступника Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дениса Башлика.

Як зазначив заступник Міністра, доступ до програми бізнесу зі звільнених регіонів і територій можливих бойових дій сприятиме їх економічному відродженню і що важливо – працевлаштуванню внутрішніх переселенців і місцевих жителів.

Нагадаємо, програма «Доступні кредити 5-7-9%» спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування.

Згідно даних Мінагрополітики, у 2023 році українські аграрії за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» вже отримали понад 11 млрд гривень. Фермери можуть отримати кредит у розмірі до 90 млн грн. Кредитування надається під 5–9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва. 

 

Посівна-2023: вся Україна сіє

До сівби ярих культур на контрольованій Україною території приступили всі області.

Про це повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Так, всіма категоріями господарств посіяно 500 тис. га зернових та зернобобових культур з яких: 

  • ярої пшениці – 107,7 тис. га;
  • ярого ячменю – 307,4 тис. га;
  • гороху – 57,7 тис. га;
  • вівса – 26,4 тис. га.

Найбільше зернових та зернобобових культур посіяли аграрії Тернопільщини – 94,7 тис. га, Вінниччини – 74,3 га та Хмельниччини – 60,8 га.

За минулий тиждень всього посіяно 207 тис. га зернових та зернобобових культур, у лідерах сільгосптоваровиробники Тернопільщини – 27,1 тис. га. 

До сівби цукрових буряків приступили аграрії Вінниччини, Волині, Рівненщини, Тернопільщини, Хмельниччини та Черкащини. На першому місці Вінниччина – 15,3 тис. га.

До сівби соняшника приступили аграрії Одещини, Хмельниччини та Буковини.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 20,00 16,50 n/a
Цибуля ріпчаста 44,00 43,50 n/a
Буряк столовий 10,00 7,00 n/a
Морква 45,00 28,50 n/a
Картопля Белароса 7,00 4,50 n/a