Пропустити
Agrovisnyk_spring_004.jpg

Агровісник від 30 травня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_spring_004.jpg

Японія допоможе відродити агросектор України

Представники України та Японії обговорили співпрацю в аграрному секторі, зокрема мова йшла про постачання техніки та обладнання для відновлення сільського господарства нашої держави.

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, пише agropolit.com.

Україну на переговорах представляв заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Віталій Головня. Він зустрівся з керівником економічного відділу Танакою Котаро і першим секретарем Ватанабе Макіко Посольства Японії в Україні. 

Співпраця між країнами відбувається завдяки Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA). Основною темою стали дві фази субпроекту грантової підтримки з відновлення аграрного сектору України.

На другому етапі, Японія планує підтримати рибне господарство України та її іригаційний сектор.

Співпраця між країнами продовжується і в розмінуванні територій. Новим напрямком співробітництва має стати забезпечення фермерів України аграрною технікою. Танака Котаро висловив цілковиту підтримку Україні.

За його словами, спільний проект з відновлення агросектору після війни країни почали реалізовувати в лютому. Сторони домовились продовжувати співробітництво між відомствами. 

Як писав AgroPolit.com, на саміті в Японії лідери країн G7 закликали вище керівництво рф припинити погрози постачанням продовольства в рамках зернової угоди, а також дозволити повноцінну роботу зернового коридору. Також українське вино стало хітом в Японії.

 

Інтерактивна статистика аграрних ринків України та світу: на сайті Мінагрополітики з'явився новий розділ

На сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України з'явився новий розділ «GrainUkraine – статистика аграрних ринків», в якому зібрані дані основних показників балансу ключових культур та продуктів переробки на світових ринках. Це інтеграція різної статистичної інформації, експорту, імпорту, споживанню, виробництву, в тому числі і щомісячних звітів WASDE USDA, йдеться на agravery.com.

Заступник міністра агрополітики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик відзначив, що новий розділ дає аграріям вільний доступ до статистики, яка всебічно інформуватиме про поточні баланси попиту та пропозиції у світі і допоможе розуміти ризики зміни цін.

«Насправді створена унікальна інтерактивна база даних, аналогів якої немає у світі. Тут поєднані дуже багато статистичних джерел. Інформація зібрана, консолідована в єдиному місці і до того ж все українською мовою», – наголосив Денис Башлик.

Оператором бази є компанія AgroChart, яка на підставі меморандуму про співпрацю із Мінагрополітики надала цю систему для вільного користування українським аграріям та операторам ринку. За словами засновника AgroChart, Богдана Тимківа, база вміщує статистику країн за останні 20 років. Вона допоможе гравцям аграрного ринку оперативно реагувати на кон'юнктури ринку, прогнозувати свою діяльність і в перспективі знаходити нові ринки збуту та нових бізнес-партнерів.

Це вже другий продукт розроблений в рамках Меморандуму про співпрацю Мінагрополітики та AgroChart. За словами заступника Міністра співпраця продовжуватиметься і надалі, щоб зробити сайт міністерства максимально корисним для аграріїв.

«Мінагрополітики має бути провайдером актуальних даних. Ми і надалі працюватимемо разом, розширятимемо можливості роботи офіційного сайту міністерства. Наше завдання зробити його якомога більш практичним, прикладним, відкритим, зручним і наповненим корисною інформацією для усіх користувачів», – наголосив заступник міністра Денис Башлик.

 

В Україні зменшуються запаси продуктивної вологи в ґрунті

За даними декадного звіту Укргідрометеоцентру, через відсутність ефективних опадів у травні та максимальне споживання вологи рослинами запаси продуктивної вологи в ґрунті зменшилися під усіма культурами на всій території країни. Відсутність опадів найближчим часом не дозволить фермерам продовжити сівбу кукурудзи, тому вони будуть змушені збільшити площі сівби сої та соняшника.

Про це повідомляють на сайті Електронної зернової біржі, пише agravery.com.

Запаси вологи найбільше зменшилися у верхньому шарі ґрунту. В центральних та південних областях верхні 5 см ґрунту були майже сухі, 10 см – слабо зволожені. Достатні запаси вологи залишаються на глибині 20 см та нижче, але скористатися ними можуть лише озимі та ранні посіви з добре розвиненою кореневою системою.

Дефіцит вологи затримує сходи, погіршує умови для вегетації культур, де вже отримані сходи. Але загалом погода другої декади травня була сприятливою для розвитку озимих зернових, які сформували колос при оптимальних для цього періоду розвитку середньоденних температурах.

Попри відсутність опадів запаси продуктивної вологи після історично високих у квітні залишалися на достатньому рівні, що сприяє формуванню гарного урожаю озимих культур.

В кукурудзяному поясі США в наступні 7-10 днів спека у 25-27°С без опадів дозволить завершити сівбу сої та кукурудзи, але затримає сходи та розвиток посівів ярих культур. У Центральних та Південних Рівнинах США цього тижня пройшли зливи, зокрема й на постраждалому від посухи південному заході. Вони покращать стан посівів ярої пшениці, але не допоможуть озимій, яку вже у червні почнуть збирати. Помірні дощі наступного тижня сприятимуть сівбі сої та кукурудзи.

В більшості агрорегіонів Канади пройшли дощі, які триватимуть ще тиждень та дозволять прискорити сівбу та розвиток ярих культур. МСГ країни підвищило у порівнянні з оцінками квітня прогноз виробництва пшениці у 2023/24 МР на 1,5 млн т до 35,8 млн т, що на 2 млн т перевищить показник попереднього сезону.

В Бразилії в районах вирощування кукурудзи сафринья триває спекотна та суха погода, але наступного тижня температури знизяться та пройдуть помірні дощі, сприятливі для посівів кукурудзи та сівби озимої пшениці.

В Аргентині пройшли короткочасні дощі, які підвищили зволоженість ґрунту. Наступного тижня можливі заморозки, які зупинять зростання пшениці. Соя в країні зібрана на 78,2% площ, кукурудза – на 26,6%, а темпи сівби поки поступаються торішнім.

У Середземномор’ї пройшли зливи, зокрема й в Іспанії, яка страждала від посухи. Погода в Європі сприяє розвитку сільськогосподарських культур, а зволоженість ґрунту на більшій частині ЄС добра.

У чорноморському регіоні пройшли короткочасні дощі, зокрема на сході України та південному заході рф, які покращать перспективи урожаю пшениці. На півдні України наступного тижня очікуються сприятливі для посівів опади.

 

Посівна-2023: сівбу вже проведено на площі 5 млн 278 тис. га

За минулий тиждень українські аграрії посіяли 585,2 тис. га зернових та зернобобових культур, найбільше – на Чернігівщині (94,5 тис. га). На Полтавщині посіяно найбільше ярих зернових культур – 626 тис. га.

Як повідомляє пресслужба Мінагрополітики, аграрії Кіровоградщини, Київщини та Полтавщини – лідери по сівбі ярих зернових, зернобобових та олійних культур.

Зазначається, що загалом сівбу вже проведено на площі 5 млн 278 тис. га, з яких посіяно:

  • ярої пшениці – 261,9 тис. га;
  • ярого ячменю – 763,3 тис. га;
  • гороху – 135,6 тис. га;
  • вівса – 145,5 тис. га;
  • кукурудзи – 3 681,5 тис. га;
  • гречки – 83,1 тис. га;
  • проса – 46,1 тис. га;
  • інших зернових та зернобобових – 161,2 тис. га.

Цукрові буряки посіяли на площі 240,9 тис. га. Соняшник – 4 616,4 тис. га, найбільше – на Кіровоградщині (576 тис. га).

Сою посіяно на площі 1 635,5 тис. га, у лідерах – Київщина (188,79 тис. га).

 

Незламний Південь: як фермери з Миколаївської та Херсонської областей відновлюють свій бізнес

Що робити, якщо на територію вашого господарства вломилися окупанти й після звільнення у вас лишаються тільки зруйновані будівлі та спалена техніка? Навіть вислуховувати про це розповіді психологічно нелегко. 

Однак наші співрозмовники, власники трьох господарств, розташованих на Миколаївщині й Херсонщині, не опустили рук і нині роблять усе, щоб знову стати на ноги. І найважливіше, що вони це роблять не самотужки, а пліч-о-пліч зі справжніми партнерами – з тими, хто не лишив їх напризволяще.

Продовження непростих історій українських фермерів з перших вуст на agro-business.com.ua за посиланням: https://u.to/8jmyHw

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 40,00 33,50 n/a
Цибуля ріпчаста 55,00 49,00 n/a
Буряк столовий 9,00 7,50 n/a
Морква 53,00 44,50 n/a
Картопля Белароса 6,00 4,20 n/a
Get in