Пропустити
agrovisnyk_autumn_2022

Агровісник від 21 серпня

Основні новини аграрного сектору в Україні та світі
agrovisnyk_autumn_2022

Кабмін схвалив порядок затвердження мінімальних експортних цін

Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про затвердження Порядку затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види товарів».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Згідно з постановою, Мінагрополітики визначатиме мінімально допустимі експортні ціни на окремі види товарів з урахуванням умов поставок відповідно до Міжнародних правил тлумачення комерційних термінів.

Метою прийняття проекту постанови є встановлення механізму визначення Мінагрополітики мінімально допустимих експортних цін на окремі види товарів, що передбачено ст. 19 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Мінімальні експортні ціни будуть встановлюватись в доларах США за кілограм.

Відповідно до Порядку, мінімально допустимі експортні ціни визначатимуться на окремі види товарів, що класифікуються за відповідними кодами згідно з УКТ ЗЕД.

Мінагрополітики визначає мінімально допустимі експортні ціни кожного виду товару з урахуванням умов поставок та щомісяця до 10 числа, а якщо такий день припадає на вихідний – наступного за ним робочого дня, забезпечує їх затвердження шляхом прийняття відповідного рішення (наказу).

Мінімально допустимі експортні ціни розміщуються на офіційному веб сайті Мінагрополітики не пізніше наступного робочого дня після прийняття наказу та застосовуються з дня, наступного за днем їх розміщення на офіційному вебсайті Мінагрополітики.

Забороняється експорт окремих видів товарів, якщо передбачені зовнішньоекономічним договором контрактні (зовнішньоторговельні) ціни є нижчими, ніж затверджені Мінагрополітики мінімально допустимі експортні ціни.

Мінімально допустимі експортні ціни будуть застосовуватися після запровадження режиму експортного забезпечення.

Постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування.

 

Ринок ріпаку: в Україні знижуються закупівельні ціни

В Україні експортні закупівельні ціни на ріпак з доставкою до портів Чорного моря протягом минулого тижня виросли з 22000-22100 грн/т до 22700-23000 грн/т, що активізувало продажі з боку виробників, але наприкінці минулого тижня ціни впали до 22300-22500 грн/т або 465-475 $/т.

Про це повідомляє GrainTrade.

Аналітики зазначають, що зростання курсу долара на міжбанку цього тижня може призвести до підвищення цін, особливо в разі відновлення біржових котирувань.

Україна у липні експортувала 278 тис. т ріпаку, протягом 1-13 серпня ще 420,4 тис. т ріпаку та до кінця місяця, за оцінками аналітиків, зможе відвантажити ще 500 тис. т ріпаку.

«Високі темпи експорту в поточному сезоні обумовлені бажанням трейдерів придбати в Україні максимальні обсяги ріпаку на тлі скорочення виробництва, оскільки за прогнозами урожай в ЄС та Австралії буде нижчим, ніж торік, тому обсяги пропозицій зменшаться», – відмічають аналітики.

 

Жнива-2024: в Україні вже намолочено понад 31,9 мільйонів тонн зернових та олійних

Загалом в Україні зібрано 28,5 млн тонн зернових та понад 3,4 млн тонн олійних.

Новий врожай обмолочено на площі понад 7 945,8 тис. га, намолочено 31 821,3 тис.тонн.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, у розрізі культур:

  • пшениці – обмолочено на площі 4 846,1 тис. га – на 100%, намолочено 21,7 млн тонн;
  • ячменю – обмолочено 1397,4 тис. га – на 100%, намолочено 5,5 млн тонн;
  • гороху – обмолочено на площі 207,6 тис. га на 99%, намолочено 458,5 тис. тонн;
  • ріпаку – обмолочено 1 227,6 тис. га на 98%, намолочено 3,4 млн тонн насіння.

По збиранню зернових лідирують аграрії Одещини – там обмолочено 1075,7 тис. га.

Найвища урожайність в Хмельницькій області з показником 65,5 ц/га.

Дніпропетровська область приступила до збирання сої яка обмолочена на 0,65 тис. га при урожайності 15,2 ц/га.

Аграрії Миколаївщини приступили до збирання соняшника.

 

Медичний канабіс: закон набув чинності

16 серпня 2024 року набув чинності Закон «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності».

Про це йдеться на сайті парламенту, пише agro-business.com.ua.

Медичні сорти конопель будуть вирощуватись у теплицях, до яких матиме доступ поліція. Закон передбачає, що кожна рослина, партія продуктів переробки, одиниця фасованої продукції, паковання лікарського засобу на основі канабісу маркуватиметься унікальним електронним ідентифікатором.

Технічні сорти конопель будуть і надалі вирощуватися на відкритих площах як сільгосппродукція. Тепер норма вмісту тетрагідроканабінолу (ТГК) піднялася до рівня не вище 0,3% – для промислових цілей.

Водночас фермерів, які вирощують невеликі площі конопель, звільнили від обов'язку отримувати ліцензію. Виробник має лише задекларувати свою посівну площу. Мінагрополітики створить електронний реєстр, куди буде вноситися інформація про виробників технічних конопель. Щоб було зрозуміло, хто вирощує, скільки, і яке використовує насіння.

Раніше фермерам було дозволено вирощувати технічні сорти конопель із вмістом ТГК менше ніж 0,08% (до прикладу, у країнах ЄС допустимий відсоток ТГК для технічних сортів складає 0,2%, у США – 0,3%, у Швейцарії – 1%).

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 22,00 17,50 n/a
Цибуля ріпчаста 13,00 12,50 n/a
Буряк столовий 12,00 09,50 n/a
Морква 13,00 11,00 n/a
Картопля 14,00 11,00 n/a
Get in