Пропустити
agrovisnyk_autumn_001.jpg

Агровісник від 29 жовтня

Основні новини аграрного сектору в Україні та світі
agrovisnyk_autumn_001.jpg

Осіння посівна-2024: озимими зерновими в Україні лишилося засіяти 10% запланованих площ

Згідно з оперативними даними Мінагрополітики, станом на 28 жовтня озимими зерновими культурами в Україні було засіяно 4,681 млн га, або 90% від прогнозу (5,188 млн га).

Зокрема, станом на 21 жовтня п.р. було засіяно:

озимою пшеницею – 4,128 млн га, або 92% від прогнозу (4,479 млн га);

озимим ячменем – 486,1 тис. га, або 76% від прогнозу (638,5 тис. га);

озимим житом – 66 тис. га, або 94% від прогнозу (70,5 тис. га).

Як уточнюється, прогнозні показники площ під озимими культурами наразі досягнуті у Волинській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській та Чернігівській областях. В усіх інших областях, крім Луганської, посівна кампанія триває.

Крім того, триває фінальна стадія посівної озимого ріпаку, яким уже засіяно 1,053 млн га, або 94% від прогнозу (1,123 млн га).

«Аграрії 12 областей завершили сівбу вказаної культури», - уточнили в міністерстві.

Зазначається, що станом на 30 жовтня 2023 року площа сівби озимих зернових в Україні становила 4,211 млн га, що становило 82,1% від запланованого, озимим ріпаком в Україні було засіяно 1,142 млн га, або 94,3% від прогнозу.

 

Україна стала членом Міжнародного фонду сільського розвитку

Україна офіційно приєдналася до Міжнародного фонду сільського розвитку (IFAD). Ця організація – єдина агенція ООН, що повністю зосереджена на трансформації сільського господарства, розвитку сільської економіки та продовольчих систем.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

«Приєднання України до Міжнародного фонду сільського розвитку – стратегічний крок, над яким працювали Мінагрополітики, і після останньої робочої зустрічі з представниками IFAD в Римі нам вдалося стати 179 країною-членом. Членство в IFAD дає Україні нові можливості та перспективи, які сприятимуть розвитку агросектору в цілому», – наголосив міністр агрополітики Віталій Коваль.

Міністр відзначив, що пріоритет IFAD – розвиток малого фермерства. Підтримка IFAD дозволить українським виробникам підвищити конкурентоздатність, зміцнити позиції на ринку та вплине на розвиток аграрного сектору країни загалом.

Також українські виробники матимуть доступ до недорогих фінансових ресурсів, грантової підтримки, до участі в тендерах Фонду для закупівель товарів і послуг, до інвестицій для підтримки сталого розвитку. Зокрема, в таких сферах як:

  • підвищення продуктивності;
  • збільшення доходів;
  • інноваційні технології;
  • стійкість до криз та змін клімату.

Крім того, за словами Віталія Коваля, приєднання до Фонду сприятиме інвестиціям у розвиток інфраструктури сільських територій та в технології, що допомагають адаптуватись до зміни клімату, що є критичним для українських аграріїв, що працюють на півдні нашої країни.

«Інтеграція України до Фонду не тільки сприяє розвитку агросектору, але й створює нові можливості для розбудови стійкої, продуктивної та інноваційної сільськогосподарської галузі України», – підкреслив Міністр.

 

В Україні дорожчає карбамід

Імпортери карбаміду минулого тижня підняли ціни, автоматично зросли ціни і на український продукт.

Як зазначають аналітики Інфоіндустрії, аміачна селітра та сульфат амонію лишились у цінах минулого тижня, пише agro-business.com.ua.

Так, середня ціна на черкаський карбамід минулого тижня склала 21700 грн/т з доставкою, для агрохолдингів називались ще нижчі ціни, але ціни в портах зросли до 21700-22000 грн/т.

«Основна причина – зростання ціни на азербайджанський та туркменський товар. Аграрії починають розуміти, що карбаміду на ринку менше, ніж зазвичай, і вже формується дефіцит», – пояснюють фахівці.

Україна отримує насипний карбамід із цих двох джерел через порт Поті (Грузія), а фасований – через порт Трабзон (Туреччина). Останній порт отримує карбамід автотранспортом, що робить його дорожчим. Події, пов’язані з виборами в Грузії, можуть спричинити проблеми з перевантаженням карбаміду з Туркменії в порту Поті. По суті, це призведе до зростання ціни на карбамід у Чорному морі.

«Імпортери вже готуються до проблем, додається ще й погіршення погодних умов у Чорному морі, що унеможливлює постачання малих корабельних партій. Баржами постачати в штормову погоду ризиковано», – уточнюють аналітики.

Ситуація загострилась після того, як стало відомо, що українські виробники карбаміду встигли розпродати товар наперед, фактично до грудня. Таким чином, для покупців залишились відносно низькими ціни на аміачну селітру, КАС та сульфат амонію.

 

Жнива-2024: українські аграрії намолотили 63,7 млн тонн зернових та олійних культур

В Україні вже намолочено майже 63,7 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур, який зібраний на площі 18,1 млн га. Загалом зібрано 45,1 млн тонн зернових та 18,6 млн тонн олійних.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зокрема:

  • пшениці – обмолочено 4,9 млн га (або 100 %), намолочено 22,3 млн тонн;
  • ячменю – обмолочено 1,4 млн га (або 100 %), намолочено 5,5 млн тонн;
  • гороху – обмолочено 212,2 тис. га (або 100 %), намолочено 465,3 тис. тонн;
  • кукурудзи – обмолочено 2,7 млн га (або 67 %), намолочено 15,4 млн тонн;
  • проса – обмолочено 85,1 тис. га (або 92 %), намолочено 159,5 тис. тонн;
  • гречки – обмолочено 87,5 тис. га (або 98 %), намолочено 126,9 тис. тонн;
  • соняшнику – обмолочено 4,6 млн га (або 94%), намолочено 9,5 млн тонн насіння;
  • сої – обмолочено 2,5 млн га (або 93%), намолочено 5,6 млн тонн насіння;
  • ріпаку – обмолочено 1,3 млн га (або 100%), намолочено 3,5 млн тонн насіння.

Аграрії 15 областей проводять збирання цукрових буряків. Цукрові буряки викопані на площі 170,6 тис. га (або 66%), зібрано 8,3 млн тонн солодких коренів.

По валовому збору зернових лідирують сільгосптоваровиробники Одещини – 4,4 млн тонн, Полтавщини – 4 млн тонн та Вінниччини – 3,3 млн тонн.

По врожайності попереду аграрії Хмельниччини з показником 68,3 ц/га, Буковини – 64,9 ц/га та Чернігівщини – 63,5 ц/га.

 

270 українських господарств отримали товарів на понад 11 млн доларів

Другий сезон програми «Кредитний Коридор» нещодавно розпочався, але вже 36 аграріїв прокредитувалися на 800 тис. доларів.

Про це повідомив менеджер з аналізу ризиків, керівник проекту «Кредитний Коридор» ТОВ «Адама Україна» Віталій Мороз, йдеться agro-business.com.ua.

За його словами, через постійний брак коштів програми кредитування стають як ніколи актуальними. Зокрема, це стосується товарного кредитування. Так, завдяки програмі «Кредитний Коридор» компанії АDAMA український агровиробник може вчасно отримати необхідні основні та мікродобрива і засоби захисту рослин. Відстрочка надається на термін від 90 днів, а розрахуватись можна коштами або зерном.

«Компанія ADAMA й далі підтримує українських аграріїв у ці складні для країни часи. Розуміючи виклики, на які натрапляють сільгоспвиробники, ми надаємо їм можливість придбати високоякісні засоби захисту рослин від світового виробника, а також основні та мікродобрива на умовах відтермінування платежу. Надаємо постійну агрономічну підтримку й допомогу в реалізації вирощеної сільгосппродукції. Таким чином, компанія забирає на себе частину проблем аграріїв, щоб вони мали змогу сконцентруватися на основному — вирощувані зернових та олійних культур, забезпечуючи державну та світову продовольчу безпеку», – наголосив Віталій Мороз.

Принагідно він повідомив, що завдячуючи підтримці USAID, компанія ADAMA зробила товарне кредитування для аграріїв ще доступнішим. Минулого сезону переконалися в перевагах «Кредитного Коридору» 270 господарств, які отримали товарів на понад 11 млн доларів. Другий сезон програми нещодавно розпочався, але вже 36 аграріїв прокредитувалися на 800 тис. доларів. Попереду багато викликів, але ADAMA завжди поруч.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 25,00 21,50 n/a
Цибуля ріпчаста 14,00 14,50 n/a
Буряк столовий 17,00 13,00 n/a
Морква 25,00 18,50 n/a
Картопля 26,00 26,00 n/a
Get in