Пропустити
Agrovisnyk_005.jpg

Агровісник від 16 серпня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_005.jpg

Меліоративні системи передадуть в управління Мінагро

Уряд дав старт передачі меліоративних систем від Міндовкілля до сфери управління Мінагрополітики.

Відповідне рішення Кабінет Міністрів України схвалив на своєму засіданні. Мова йде про початок передачі меліоративних систем Держводагентства до сфери управління Державного агентства меліорації та рибного господарства.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, пише agrotimes.ua.

Своїм рішенням уряд розпочав практичну реалізацію по розділенню функцій управління інфраструктурою водного господарства та водними ресурсами між Мінагрополітики та Міндовкілля.

Це дозволить Мінагрополітки розпочати реформи у сфері меліорації та модернізації меліоративної мережі країни, підвищення її енергоефективності та потенціалу. Адже наразі стан гідротехнічної інфраструктури в Україні не дозволяє зрошенню розвиватися. А від цього напряму залежить не лише продовольча безпека країни, а й ощадливе використання природних ресурсів.

Відтепер Держрибагентство зможе працювати у напрямку:

  • відновлення та збільшення площ зрошуваних земель;

  • залучення інвестицій у реконструкцію та будівництво меліоративних систем;

  • стимулювання водокористувачів щодо створення організацій водокористувачів та державних операторів меліоративних систем;

  • побудови ефективної політики тарифоутворення на послуги зі зрошення та дренажу;

  • створення програм державної підтримки розвитку меліорації.

До кінця 2022 року Мінагрополітики спільно із Міндовкілля планують повною мірою завершити реалізацію схваленого урядом торік рішення «Деякі питання розподілу окремих повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері меліорації земель» передавши всю наявну держану меліоративну інфраструктуру до Державного агентства меліорації та рибного господарства.

 

В Україні запустили Державний аграрний реєстр

12 серпня Міністерство аграрної політики та продовольства України за сприяння Європейського Союзу запустило онлайн платформу Державний аграрний реєстр (ДАР), яка тепер відкрита для реєстрації для всіх українських аграріїв.

Як повідомили у прес-службі Мінагрополітики, найближчим часом у ДАР з'являться перші програми допомоги дрібним фермерам, які вирощують сільськогосподарські культури або тримають корів, пише agro-business.com.ua.

ДАР – це єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Платформа працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС. Агровиробники, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Зареєструватися в ДАР можуть виробники сільськогосподарської продукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. Після реєстрації уся ключова інформація про виробника автоматично підтягується в ДАР і може бути перевірена сільгоспвиробником.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник, що відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, за необхідності додати скан-копії документів, і підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом. Процес обробки заявки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті у ДАР в режимі реального часу.

«Витративши лише кілька хвилин на реєстрацію в ДАР, аграрії зможуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн з дому чи офісу. Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації фермеру потрібен лише електронний підпис. Система створена за підтримки ЄС з урахування найкращих європейських практик», – зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Довідково: Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

ДАР створений на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції», постанови Кабінету міністрів України №573 від 02.06.2021 «Про функціонування Державного аграрного реєстру».

Протягом останніх трьох років Європейський Союз підтримує впровадження Державного аграрного реєстру в Україні. Завдяки технічній та фінансовій допомозі ЄС уряд розробив відповідне програмне забезпечення та провів два пілотних впровадження перед загальнонаціональним запуском у серпні 2022 року.

 

«Зерновим коридором» вже вивезли 370 тис. тонн продовольства

9 серпня із порту Чорноморськ вийшли 2 судна з загальним обсягом вантажу 70 тис. тонн продовольства.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України на своїй сторінці у Facebook, пише propozitsiya.

Судно RAHMI YAGCI доставить 5300 тонн продовольства до Туреччини, ще майже 65000 тонн кукурудзи балкер -панамакс OCEAN LION доставить до Південної Кореї. До речі, це вже друге судно-панамакс, що відправляється з порту Чорноморськ «зерновим коридором» в рамках Стамбульської Ініціативи.

«Планомірно рухаємось до наміченого амбітного плану – перевалки 3 та більше мільйонів тонн продовольства на місяць через порти великої Одеси», – зазначив керівник Адміністрації морських портів України Олексій Востріков.

За дев’ять днів роботи зернового коридору з Українських портів вийшло 12 суден, які вивезли більш ніж 370 тис. тонн агропродукції до 7 країн світу, та одне судно зайшло до порту Чорноморськ під навантаження.

 

Жнива-2022: п'ять областей перетнули мільйонний показник збору зернових

Миколаївська та Закарпатська області повністю завершили збирання культур ранньої групи. Аграрії Одещини та Дніпропетровщини намолотили понад 2 млн тонн зерна кожна, ще 5 областей перетнули мільйонний показник збору зернових.

Як повідомляє прес-служба Мінагрополітики, станом на 12 серпня, ріпаку та гороху обмолочено 95%, пшениці 82%, ячменю 89%.

Збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 5,5 млн га (49%) при врожайності 38,1 ц/га, намолочено 20,8 млн тонн зерна в т.ч.:

  • пшениці обмолочено 3,8 млн га, при врожайності 40,1 ц/га намолочено 15,4 млн тонн;

  • ячменю обмолочено 1,4 млн га, при врожайності 34,4 ц/га намолочено 4,9 млн тонн;

  • гороху обмолочено 106 тис. га, при врожайності 22,4 ц/га намолочено 239 тис. тонн.

Крім того збирання озимого ріпаку проведено на площі 1 млн 42 тис. га, намолочено 2,9 млн тонн насіння при врожайності 27,9 ц/га.

Зазначається, що найвища урожайність зернових та зернобобових культур в аграріїв Хмельниччини 62.0 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

32,00

22,00

4,50

Цибуля ріпчаста

24,00

28,50

9,00

Буряк столовий

23,00

9,50

4,00

Морква

26,00

22,50

4,50

Картопля Белароса

12,00

9,50

5,50