Přeskočit
Fungicidy

Mirage® C

Základ zdravého porostu

Mirage C

základní informace

Mirage® C je fungicid prvního ošetření ozimých obilnin na ozdravení po přezimování. Účinná látka z jiné skupiny vynikajícím způsobem kontroluje všechny formy pravého stéblolamu. Účinkuje i na další choroby časného jara jako jsou rhizoctonia, fuzariózy, padlí travní a listové skvrnitosti.

 

Výhody použití

  • Jiný mechanismus účinku (dle FRAC) přináší vysokou úroveň ochrany před prvními infekcemi ozimých obilnin
  • Účinkuje na všechny formy pravého stéblolamu a nehrozí zde křížová rezistence s jinými skupinami fungicidů
  • Kontroluje i další choroby časného jara jako je rhizoctonia, fuzariózy, padlí travní a listové skvrnitosti
  • Hloubkově systémový účinek - účinná látka je rozváděna v rámci celé rostliny (akropetálně)

Fungicid ve formě ve vodě dispergovatelných granulí určený k ochraně pšenice ozimé proti padlí travnímu, fuzariózám, stéblolamu, helmintosporióze pšenice, braničnatce plevové a braničnatce pšeničné a k ochraně ječmene ozimého proti stéblolamu, padlí travnímu, rynchosporiové skvrnitosti ječmene a hnědé skvrnitosti ječmene.

Zjistit více o Mirage® C

Působení

Mirage® C je fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelných granulí, který je určen k ošetření pšenice ozimé a ječmene ozimého proti listovým chorobám. Účinná látka cyprodinil zasahuje do životního cyklu houbových patogenů zejména v průběhu penetrace a růstu mycelia uvnitř rostlinných tkání. U některých patogenů (Erysiphe graminis) navíc inhibuje sporulaci. Biochemický účinek cyprodinilu spočívá v narušení syntézy methioninu a sekrece hydrolytických enzymů z buněk patogenů. Cyprodinil je dobře a rychle přijímán listy. V rostlinách se šíří směrem nahoru (akropetálně) xylémem a translaminárně. Systemické vlastnosti přispívají k dobré distribuci účinné látky uvnitř rostlinných tkání, čímž se snižuje riziko smyvu z povrchu ošetřených rostlin.

Praktické možnosti aplikace

Mirage® C je fungicid, který má své místo zejména v prvních aplikacích přezimujícího porostu pšenice či ječmene, který je potřeba ozdravit z komplexu chorob, které se v průběhu zimy, zejména na krčcích, bázích odnoží i listech, nashromáždil. Účinná látka je z jiné než azolové
skupiny a vykazuje velmi dobrou účinnost na všechny patotypy pravého stéblolamu a nejen to. Účinkuje i na padlí travní, fuzariózy, obě braničnatky: plevovou i pšeničnou, helmintosporiózu (DTR) pšenice, rhizictonia, rovněž u ječmene také na rynchosporiovou skvrnitost a hnědou skvrnitost ječmene. Chytrou možností je pak kombinovat přípravek s prothioconazolem, který dokáže deklarovanou účinnost výrazně posílit a rozšířit. Pro tento případ Adama nabídne funkční balíček v přípravkem Promino® 300 EC, který zkušený pěstitel ocení nejen pro jeho ekonomickou výhodnost, ale i pro jeho snadnou flexibilitu použití dle konkrétní situace na poli. Doporučené dávkování
přehledně ukazuje níže uvedené schéma.