Přeskočit
Fungicidy

Banjo® 500 SC

Bez něho to dobře nehraje

Banjo 500 SC

základní informace

Banjo® 500 SC je kontaktní fungicid obsahující účinnou látku fluazinam. Spolehlivě účinkuje na plíseň bramborovou s vedlejším účinkem na Alternaria spp. Dlouhodobý reziduální a antispolurační účinek se vhodně doplňuje s odolností proti smyvu deštěm. Výborný partner do kombinace či fungicidních sledů s Rival® Duo.

 

Výhody použití

  • Dlouhodobý kontaktní účinek
  • Reziduální i antisporulační účinek
  • Vysoká odolnost proti smyvu deštěm již za 15 min.
  • Dobrý vedlejší účinek na Alternaria spp.
  • Použití kdykoliv během vegetace
  • Bez omezení v OP II podzemních i povrchových vod
  • Komplementární partner k Rival® Duo

 

Postřikový fungicidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu určený k ochraně brambor proti plísni bramborové.

Zjistit více o Banjo® 500 SC

Působení

Banjo® 500 SC je fungicid obsahující účinnou látku fl uazinam. Fluazinam patří do skupiny účinných látek nitroanilinů s kontaktním účinkem. Inhibuje klíčení spor, průnik, růst a sporulaci hyf. Vyniká dobrou reziduální aktivitou a odolností vůči smyvu deštěm již za 15 minut.
Po aplikaci vytváří na povrchu rostliny fungicidní film, který zabraňuje klíčení spor. Rovněž je fungicidní film vytvořen i na půdě, kde brání proniknutí spor k hlízám a jejich následné infekci.

Praktické možnosti aplikace

Banjo® 500 SC je fungicid, který obsahuje fluazinam, v bramborářství celosvětově používanou látku s vysokou účinností na plíseň bramborovou. Protože se jedná o látku kontaktní, je přirozeným partnerem pro doplnění a na prostřídání účinnosti se systemickými fungicidy. Aplikuje se preventivně v intervalu 10–14 dní. Při nižším infekčním tlaku a na počátku vegetace stačí dávka 0,3 l/ha. Při vyšším tlaku či v druhé části vegetace a v závěru vegetace během stárnutí natě pro ochranu hlíz pak používáme 0,4 l/ha.

Banjo & Rival Duo Pack

Při zakoupení funkčního balíčku Banjo® 500 SC + Rival® Duo Pack postupujeme takto: Rival® Duo používáme zejména na první postřiky v postřikovém programu, a to až do celkově povoleného množství max. 4× za sezónu. Při nižším infekčním tlaku jsou doporučené intervaly mezi postřiky 10–14 dnů, při silném infekčním tlaku pak interval zkracujeme na 7 dnů. Následovat by měl program postavený spíše na kontaktní účinné látce fluazinam. (např. Banjo® 500 SC) viz schéma níže.
Další možností je přímo kombinovat tyto dva přípravky spolu, a to tak, že snížíme jejich doporučené dávky na nižší hranici a použijeme jako tank-mix. Rival® Duo + Banjo® 500 SC v dávce 2 l + 0,3 l/ha.