Přeskočit
Fungicidy

Mirador® Uni

Nejlepší libero mezi fungicidy

Mirador Uni

základní informace

Mirador® Uni je velmi dobře zaregistrovaný fungicid použitelný do 8 důležitých plodin, a to po celou agronomickou sezónu. Synergické působení látek difenoconazole + azoxystrobinu přináší kombinaci dlouhodobosti a kurativního účinku s účinkem preventivním včetně translaminárního efektu a green efektu v jednom.

 

Výhody použití

  • Flexibilní partner k azolům a prochlorazu
  • Difenoconazole + azoxystrobin - Kombinace dlouhodobé účinnosti s green efektem & Kombinace kurativního i preventivního zásahu s translaminárním efektem v jednom
  • Použitelnost od jara do podzimu

 

Fungicid ve formě suspenzního koncentrátu k ochraně cukrovky proti cerkosporióze řepy, rzi řepné, větevnatce řepné a padlí řepnému, k ochraně řepky proti fomové hnilobě a hlízence, k ochraně slunečnice proti fomové hnilobě, hlízence a červenohnědé skvrnitosti, k ochraně řepy krmné proti cerkosporióze, rzi řepné, větevnatce řepné, padlí řepnému a rizoktoniové hnilobě a k ochraně brukve řepáku, lničky seté, hořčice, máku, lnu a konopí proti hlízence.

Zjistit více Mirador® Uni

Působení

Účinná látka azoxystrobin patří do chemické skupiny ß - methoxyakrylátů (strobilurinové deriváty) má systemické a translaminární vlastnosti, zastavuje transport elektronů při dýchání mitochondrií. Účinek je především protektivní, a proto musí být použit ještě před nebo na počátku infekce. Azoxystrobin působí dlouhodobě, může tak zabránit vzniku nové infekce po dobu 3–8 týdnů.

Účinná látka difenoconazole ze skupiny triazolů zastavuje vývoj hub inhibicí biosyntézy ergosterolu v buněčných membránách - působí jako demetylační inhibitor (DMI). Difenoconazol je systémová účinná látka s preventivními a kurativními účinky. Je absorbován listy a v rostlině se šíří akropetálně a translaminárně.

Praktické možnosti aplikace

Mirador® Uni výborně splňuje nároky pěstitele na univerzální, vícesložkový fungicid, který za přijatelnou cenu lze používat prakticky po celou pěstitelskou sezónu. Je již nyní registrován do 8 důležitých polních plodin, a to se ještě dodatečné registrace do obilnin připravují. Představuje totiž výbornou a vyváženou kombinaci, která snoubí dlouhodobou ochranu včetně kurativní účinnosti (difenoconazole) s preventivní účinností včetně translaminárního efektu a green efektu (azoxystrobin) v jednom zásahu.

Mirador® Uni v cukrovce výborně účinkuje proti Cercospora beticola, Erysiphe betae, Uromyces betae, Ramularia beticola.

Ve slunečnici je účinný proti Sclerotinia sclerotiorum, Leptosphaeria lindquistii, Diaporte helianthi.

Řepku olejku chrání proti Leptosphaeria maculans a Sclerotinia sclerotiorum.

Pro svou univerzálnost ÚKZÚZ rovněž zaregistroval Mirador® Uni v režimu menšinového použití pro aplikace v máku, hořčici, lnu, lničce, konopí, krmné řepě a brukvi řepáku.