Přeskočit
Fungicidy

Avastel® Pack

Aliance nejsilnějších

Avastel

základní informace

Avastel® Pack je funkční balíček dvou vysoce účinných fungicidů do obilnin. Určen pro kompletní ochranu porostů obilnin v době intenzivního růstu (T2). Synergické působení látek fluxapyroxad + prothioconazole v silné formulaci přináší v účinku kombinaci toho nejlepšího, co kombinace skupiny SDHI + azoly nabízí. Skládá se z fungicidu Pioli® a Promino® 300 EC. Zabaleno v poměru 10 l + 5 l v jedné kartonové krabici.

 

Výhody použití Avastel® Pack

  • Extra silná formulace prothioconazole + fluxapyroxad (nejsilnější SDHI)
  • Registrace do pšenice, ječmene, žita a triticale
  • Ideální použití: vysoce ceněné porosty při silném tlaku chorob (T2)

Výhody použití Pioli®

  • Fungicid obsahující fluxapyroxad - nejúčinnější látku ze skupiny SDHI na kontrolu chorob obilnin
  • Široké aplikační okno od BBCH 29–69
  • Do všech obilnin (pšenice, ječmen, triticale, žito i oves)
  • Použitelnost na jaře i na podzim

Výhody použití Promino® 300 EC

  • Extra silná formulace prothioconazole
  • Registrace v pšenici, ječmeni, žitu a triticale, v řepce ozimé i jarní
  • Univerzální komplementární partner pro řadu fungicidů a pro samostatné použití

Zjistit více o Avastel® Pack

Působení Pioli®

Fungicid Pioli® obsahuje účinnou látku fluxapyroxad z chemické skupiny SDHI. Jedná se o systémově působící fungicidní látku, která proniká nadzemními částmi do rostliny a je pak cevním systémem rozváděna po celé rostlině. Fluxapyroxad velmi silně inhibuje klíčení spór patogenů, prodlužování a růst mycelia a rovněž sporulaci. Na mnoha místech tak přerušuje reprodukční systém hub. Vyniká jak preventivními, tak kurativními účinky. Dle doporučení FRAC je nezbytné nepoužívat tuto látku samostatně, ale vždy v kombinaci s jinou účinnou látkou z jiné chemické skupiny. Což rovněž naplňuje koncept balíčku Avastel® Pack, kde byl jako partner do tank-mixů vybrán prothioconazole ze skupiny azolů.

Působení Promino® 300 EC

Promino® 300 EC obsahuje systémově působící účinnou látku prothioconazole. Po aplikaci velmi rychlé proniká do vodivých pletiv a je akropetálně transportován i do těch částí, které nebyly přímo zasaženy postřikem. Prothioconazole patří do chemické skupiny triazolinthionů a na škodlivé organismy působí inhibicí tvorby ergosterolu, který je základním stavebním prvkem buněčných membrán. Podobně jako strobiluriny působí stimulačně a tím podporuje zvýšení úrody. Má velmi dobrou účinnost proti širokému spektru houbových patogenů a dlouhou dobu trvání účinku.

Praktické možnosti aplikace

Registrované dávky jednotlivých přípravků jsou dávkami maximálními a testovanými pro jejich samostatné nasazení. V kombinaci se přirozeně snižují. Avastel® Pack umožňuje díky svému složení si jednoduše zvolit dávkování na hektar dle skutečné situaci na poli. Pro intenzivní porosty s předpokládaným standardním tlakem listových chorob doporučujeme plnou dávku Pioli® + Promino® 300 EC 1 + 0,5 l/ha. Jeden balíček tak nabídne kompletní ochranu 10 ha obilnin.

V případě vysokého tlaku listových chorob doporučuje dávku Pioli® + Promino® 300 EC zvýšit na 1,2 + 0,6 l/ha. Jeden balíček tak nabídne kompletní ochranu 8,3 ha obilnin.

Pro porosty střední intenzity pěstování, či při nízkém tlaku chorob však postačí ekonomická dávka Pioli® + Promino® 300 EC 0,8 + 0,4 l/ha, čímž pěstiteli dovolí ošetřit 12,5 ha. Ekonomickou dávku umožňuje stále relativně vysoké množství účinných látek, které oba přípravky v sobě obsahují.

Avastel® Pack pěstitel nejlépe zhodnotí nasazením do intenzivně rostoucích porostů při výskytu prvních příznaků infekce listů, či při signalizacích ošetření na braničnatku plevovou či pšeničnou. Jedná se tedy o fázi mezi sloupkováním až do tvorby plně vyvinutého praporcového listu. V případech pozdějších silných infekcí rzí a očekávaného výskytu fuzarióz v klase pak i na efektivní ochranu klasu.

Avastel® Pack nabízí kombinaci špičkových účinných látek, které tvoří současnou špičku v účinnosti ve svých chemických skupinách (SDHI + azol). To vše za rozumnou cenu.